Про це 24 Каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко. За його словами, сьогодні на Заході обговорюють ймовірні сценарії більш ширшого залучення НАТО до бойових дій проти Росії.
Дивіться також Шлях деокупації: 9 ключових питань про наступ ЗСУ
Захід чекає результати контрнаступу
Країни Заходу перебувають в очікуванні. Вони розраховують, що успіхи України на полі бою запустять внутрішні процеси в Росії, які призведуть до падіння режиму Путіна. Таким чином, їм не доведеться напряму втручатись у війну та ліквідовувати російського тирана.
"Зараз усі затамували подих перед українським контрнаступом. Це визначальна точка, від якої залежатиме багато: як події розвиватимуться далі, чи піде далі у своїх ядерних погрозах Путін тощо", – зазначив Мусієнко.
Олександр Мусієнко прокоментував можливість введення військ НАТО в Україну: дивитись відео
НАТО повинно бути єдиним
Також військовий експерт прокоментував заяву колишнього генсека НАТО Расмуссена, який припустив можливість введення військ частини країн НАТО на територію України. На його думку, ексгенсек мав на увазі, що НАТО повинно бути консолідоване та проявити єдину позицію у можливому протистоянні з Росією.
Неправильно, коли одні держави НАТО більш залученні у війну, а інші займають вичікувальну позицію,
– додав він.
Чи може НАТО вступити у війну
- Генеральний секретар НАТО (2009 – 2014) Андерс Фог Расмуссен заявив, що окремі країни НАТО можуть ввести свої війська на територію України, якщо Альянс не зможе ухвалити конкретні рішення під час саміту у Вільнюсі.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що іноземні держави не вводитимуть свої війська на території держави до закінчення війни.
- Президент України Володимир Зеленський очікує на конкретні кроки від НАТО на саміті у Вільнюсі, що відбудеться вже у липні: "якщо не буде сигналу про наш вступ, нема причин там перебувати".