Боснія і Герцеговина подала заявку на членство в ЄС ще у лютому 2016 року. З 2003 року держава має статус "потенційного кандидата" на вступ до Європейського Союзу.

Цікаво Попри російську пропаганду: на Балканах готові приймати українських біженців

За яких умов країні надали статус кандидата

У грудні 2022 року Рада рекомендувала надати Боснії і Герцеговині статус кандидата в ЄС за умови, що країна зробить кроки, зазначені в рекомендаціях Європейської комісії.

У них йдеться про зміцнення верховенства права, боротьба з корупцією та організованою злочинністю, управління міграцією та основні права.

Косово теж хоче в ЄС

Прем'єр Косова Альбін Курті подав заявку на приєднання країни до Європейського Союзу. Процес вступу країни в ЄС може тривати роки – це залежить від нормалізації відносин із сусідньою Сербією.

Ми не хочемо жодного чорного ходу, жодного швидкого шляху. Ми хочемо будувати ЄС у нашій країні разом із нашим народом,
– сказав Курті.

Косово – єдина країна в регіоні, яка досі не подала заявку на вступ до ЄС.

Що трапилось в Косово: основне

  • 10 грудня відбулася чергова ескалація на півночі Косова за участю сербів. Все сталося через затримання колишнього правоохоронця сербського походження Деяна Пантича.
  • У знак протесту серби збудували барикади на кількох шляхах, які ведуть до сербських міст. У відповідь косовська поліція заблокувала два пункти перетину кордону із Сербією.
  • 11 грудня прем'єр-міністр Косово Альбін Курті закликав місію НАТО в Косові прибрати усі барикади. Адже вони порушують право на вільне пересування.
  • Президент Сербії Александар Вучич заявив, що Косово має намір спробувати "розв'язати сербську проблему" й звинуватив "частину міжнародної спільноти" в бездіяльності.