Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Петро Черник, зауваживши, що ядерний потенціал і Сполучених Штатів, і Росії є надзвичайно серйозним. Хоча в окупантів, найімовірніше, є певні проблеми у цьому напрямку.
Дивіться також Вбивця "Москви" та ракетний суверенітет: чому український "Нептун" так жахає Росію
Що відомо про "Сармат"
Як наголосив Черник, Росія мала на озброєнні комплекс Р-36М "Сатана", які до 2014 року обслуговувала Україна, та УР-100М. Їм на заміну розробили комплекс "Сармат" із балістичною ракетою з дальністю ураження в понад 11 тисяч кілометрів. Там також нібито є роздільні боєголовки з потужністю від 8 до 20 мегатонн.
Найскладніше, що є в системах озброєння – ядерна зброя. Я поділяю думку, що "Сармат" – це пропаганда. Розгінний блок "Авангард", який мали накладати зверху. Там було 40% спеціальної західної мікроелектроніки. Ще й показник у 28 Мах заявляли. Це – неробоча тема,
– зауважив Черник.
Дивіться розмову з Петром Черником на ютубі 24 Каналу
Утім, Росія також має РС-24 "Ярс" шахтного та мобільного базування. Вона може їздити і стріляти на 7 – 10 тисяч кілометрів. А роздільні боєголовки там потужністю у 300 – 500 кілотонн. У США дійшли до висновку, що їм не потрібен схожий тип озброєння.
І США, і Росія мають можливість запускати ядерні ракети зі стратегічних бомбардувальників та підводних човнів. Але ніхто так точно й не знає, які саме будуть наслідки після тотальної ядерної війни.
Все рахують до однієї останньої боєголовки. З того, що здатні запустити окупанти, може долетіти 1%. Це – 10-20 боєголовок, а може й більше. Це – сфера математичних ймовірностей. Ніхто не знає, як це працює в реальних бойових умовах. В Хіросімі одна бомба мала 13 кілотонн. А що буде, якщо запустять 20 мегатонну боєголовку?
– зауважив Черник.
Ядерна зброя Росії: коротко
- Президент Фінляндії Сауле Нііністьо не відкидає варіант, що війна в Україні може ще дуже довго тривати. На його думку, ризик застосування ядерної зброї є значним.
- Керівник української розвідки Кирило Буданов підкреслював, що ризик застосування Росією ядерної зброї є надзвичайно низьким. Повних ідіотів в керівництві країни-агресорки не так і багато.
- Росія розмістила тактичну ядерну зброю в Білорусі. Однак тамтешні військові не дуже вміють керувати такими комплексами.