Про це в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу розповів один з засновників руху опору "Жовта стрічка". За його словами, вже понад 10 тисяч людей є учасниками руху опору на окупованих територіях України.
Дивіться також Час звільнення наближається: партизани перетворюють знаки окупантів на пісочні годинники
Як ФСБ реагують на діяльність "Жовтої стрічки"
Їхню реакцію можна розділити на заперечення, висміювання і прийняття. Спершу вони замальовували, говорили, що це не дієво і спротиву не має. Казали, що це просто дитячі забавки малювати графіті,
– каже активіст.
Потім вони робили інформаційні компанії проти учасників руху, називаючи їх "осередком СБУ в Херсоні”, "ждунами ЗСУ" і що треба їх усіх вирізати.
Співрозмовник каже, що є випадки, коли активістів затримували та допитували ФСБ-шні та правоохоронні органи Росії. Співзасновник "Жовтої стрічки" запевняє, що росіяни чітко все знають про діяльність руху, вони підписані на канали, дивляться фото й допитують, хто міг це намалювати.
"Ми бачимо, що вони хочуть якось протистояти цьому, але через те що в нас є чат-бот, інші методи комунікації, де ми можемо забезпечити повну анонімність активіста, вони не можуть вийти на всю мережу руху опору", – розповідає засновник.
У Брюсселі відкрили виставку руху опору "Жовта стрічка": що відомо
- 14 квітня у центрі Брюсселя відкрилась поп-ап виставка "State of Defiance". Ініціаторами виступили учасники руху опору "Жовта стрічка". Відомо, що ця експозиція присвячена боротьбі українців на тимчасово окупованих територіях.
- Представниця "Жовтої стрічки" Валерія розповіла, що про боротьбу українського народу варто говорити у Брюсселі, бо це – столиця Європейського союзу. За словами активістки, ця виставка нагадує людям, які перебувають під окупацією, про європейську та українську підтримку.
- Представниця "Жовтої стрічки" нагадала, що навіть за проукраїнські думки на тимчасово окупованих територіях з людьми може статися що завгодно – від переслідувань до залякувань.