Згодом протести переросли у масштабні демонстрації проти влади з маршами та блокадами доріг. За даними перуанської влади, за останні кілька днів були вбиті 6 людей.
До теми "Лукойл" зупиняє свої заводи в Росії через надлишок нафтопродуктів
Щонайменше 9 основних доріг у країні, як і раніше, заблоковані протестувальниками.
У країні найбільша інфляція з часів 90-их
Порівняно з іншими країнами регіону, такими як Аргентина чи Венесуела, Перу імпортує більшу частину своєї нафти. Це зробило країну уразливішою до російських санкцій, які вдарили по економіці якраз у той час, коли вона відновлювалася після впливу пандемії COVID-19.
Економічна ситуація в Перу:
- Згідно з даними Статистичного інституту країни, через зростання цін на нафту у березні інфляція в країні виявилася найбільшою за останні 26 років.
- За повідомленням Центрального банку Перу, найбільше це вдарило по цінах на харчові продукти й паливо – вони зросли на 9,54% порівняно з минулим роком.
Ціни зростали так швидко, що країною почали ширитися протести. 28 березня група транспортників та профспілка водіїв вантажівок стали закликати до загального страйку з вимогою дешевшого палива.
Спроби влади придушити протести деспотичними методами лише роздмухали вогонь – люди стали масово вимагати відставки президента Перу Педро Кастільйо. Хоч 5 квітня він змінив тактику та почав домовлятися з громадянами, було запізно.
Зауважимо, що усього за 8 місяців перебування на посаді Кастільйо пережив дві спроби імпічменту, змінив 4 кабінети та понад 45 міністрів.
До теми – скільки у Росії залишилось грошей та на скільки їх вистачить: дивіться відео