Речник ПЦУ архієпископ Євстратій Зоря вважає, що сповідь як таїнство не повинна відбуватися в онлайні, адже потребує особистого спілкування духівника й грішника.

Цікаво Не суперечить засадам християнської віри: ПЦУ не змушуватиме людей до вакцинації

Це спілкування повинно бути цілком конфіденційним, без можливості втручання будь-кого стороннього. Жоден засіб дистанційної комунікації не дає гарантії, що в це спілкування ніхто не втрутиться,
– пояснив архієпископ.

Водночас він підкреслив, що вважає за можливе проведення онлайн духовного спілкування, розмови, зокрема щодо гріхів та покаяння, але саме таїнство повинне відбуватися лише особисто.

Окремо Євстратій Зоря нагадав, що сповідь – не єдиний шлях покаяння. Воно так само відбувається й у щоденних молитвах.

"Тому людина, яка відчуває потребу в покаянні, може й повинна відкрити своє серце перед Богом на всякому місці, де вона зараз перебуває, і знайти можливість взяти особисту участь у таїнстві при першій же для цього нагоді", – розповів владика.

Як пандемія вплинула на релігію:

  • Пандемія коронавірусу, яка почалася у 2020 році, вплинула на релігію, як і на всі інші сфери нашого життя. Зокрема через карантинні обмеження.
  • Оскільки карантин суперечив масовим скупченням людей, в Україні церква на тривалий час перейшла в режим онлайн, де відбувалися трансляції служіння.
  • Під час послаблення карантинних обмежень українцям дозволили відвідувати церкву, але з обмеженою кількістю людей. В умовах карантину Україна вже відсвяткувала Великдень і Різдво.