Чи буде дефіцит на ринку комплектуючих
Весна – час "перевзувати" своє авто. Однак цьогорічний сезон ніяк не схожий на попередні. Війна з Росією внесла свої корективи в усі сфери життя українців, і автомобільна галузь – аж ніяк не виняток.
Не пропустіть Росія погрожує Фінляндії зброєю: що далі
Постачання автомобільних деталей, шин і дисків ускладнюють зруйнована інфраструктура, окупація окремих територій та активні бойові дії. З іншого боку, постачати товари складно через блокування морських портів. Та й основні постачальники шин стали завозити менше продукції, а та, що наявна в Україні, перебуває під загрозою обстрілів.
Усі ці чинники вказують на те, що "перевзути" автомобіль стане дорожче. Тож є сенс звернути увагу на вторинний ринок в інтернеті, де можна знайти майже нову гуму чи в хорошому стані.
Відновлення ринку
Якщо мене запитають, чи відновився український ринок шин та дисків та чи достатньо пропозицій, впевнено відповім "так"! Трохи цифр: порівнюючи період з 9 лютого по 9 березня кількість створених оголошень на нашій платформі впала з приблизно 200 тисяч у несезон до 150 тисяч у сезон, коли зазвичай пропозиція зростає в середньому на 20 – 30%.
Щоб змінити цю ситуацію та підтримати ринок, ми почали протягом березня стимулювати продавців.
Як змінилися ціни на шини за рік
Ще в мирний час світові виробники попереджали про майбутнє зростання цін на автомобільні шини. Все – через значне здорожчання логістичних послуг і сировини та дефіцит коліс. Ми в категорії "Запчастини" бачимо, що цінник на нові шини вже починає змінюватися.
Шини R15 – входять в трійку найпопулярніших для легкових авто за пошуковими запитами та кількістю оголошень у березні. Кількість відгуків майже вдвічі перевищує кількість пропозицій на платформі. Середня ціна однієї такої шини становить приблизно 1 500 гривень, що на 222 гривні дорожче, ніж у березні минулого року.
Важливе Чому смерть Путіна нічого не змінить
Шини R22 також користуються популярністю серед водіїв, адже є дуже універсальними. В гуму цього діаметру "взувають" легкові автомобілі, кросовери, джипи й навіть спецтехніку та квадроцикли. У порівнянні з 2021 роком ці шини здорожчали в середньому на 470 гривень. За нову шину діаметром 22 дюйми у березні просили приблизно 5 500 гривень. Зазначу, що саме цей тип зараз важливий на економічному фронті, адже використовується для сільгосптехніки та інших габаритних машин.
Серед поширених пропозицій – шини діаметром R16. Вартість вживаних у березні становила в середньому 1 240 гривень за штуку, а нових – 1 800 гривень. За вживану гуму R17 пропонували ціну в 1 500 гривень та 2 213 гривень за нову. Порівняно з 2021 роком поки що ціни не змінилися.
Які шини обрати: нові чи вживані
Вважається, що нові шини слугуватимуть довше та надійніше. Однак в умовах війни вдало підібрана вживана гума буде добре слугувати кілька років та значно заощадить гроші. Часто шини в майже ідеальному стані пропонують продавці, які продали авто та купили машину з іншими розмірами коліс.
Про актуальне По сусідству з Україною може з'явитися ще одна Білорусь, але є кілька "але"
Потенційно вдалим способ до війни було також придбання вживаної гуми на сервісі шиномонтажу, де її зазвичай зберігають в правильному положенні, стежать за рівнем зносу, а також допомагають підібрати альтернативні варіанти. Зараз це зробити складніше, оскільки не всі сервіси відкриті. Тож найкращим варіантом поки залишається пошук та замовлення в онлайні.
Наостанок додам: так, імпорт комплектуючих в Україні переживає не найкращі часи. Однак завдяки широкому вторинному ринку водії все ж мають вибір хороших шин і дисків для своїх автівок. По-перше, продавців в онлайні стимулюють вигідні пропозиції та знижки на розміщення оголошень. По-друге, різні компанії спільно з логістичними партнерами пропонують доставку перезмінки для автомобіля, тож навіть в умовах війни українці будуть "на ходу".
Може зацікавити – поради щодо купівлі вживаного авто в США: дивіться відео