Попереду мінометників, згідно з завданням, імпровізований ворог, порушник кордону. Командир дає завдання знищити.

Читайте також: Росія посилює і таємно готує окупаційні війська до наступу, – розвідка

Перші постріли – це лише пристрілювання. Спершу вогонь відкривають із одного кулемета, щоб визначити точне розташування ворога, і тільки після цього командир дає команду стріляти всім.

Мінометний розрахунок виставляє координати, які дає командир, і відпрацьовує міни по цілях. У бойових умовах дуже швидко прилетить "обратка". Тому треба відпрацювати швидко,
– розповів військовослужбовець Артем Ніколенко.

"Обратка" – це значить, що ворог визначив джерело обстрілу і почав стріляти у відповідь.


Артем Ніколенко наголосив, що відпрацьовувати цілі потрібно дуже швидко

Упродовж двох тижнів службовці Харківського прикордонного загону освоювали всі особливості стрільби з міномета. 5 жовтня – своєрідний іспит. Артем Оленюк стріляє з міномета вперше в житті.

Тут потрібна максимальна злагодженість, щоб ми всі працювали, як один живий організм,
– пояснив Артем.

"Міномет призначений для ураження живої сили та вогневих засобів противника, тому по БТР і інших броньованим цілям ми можемо стріляти лише для того, щоб психологічно їх розчавити", – наголосив солдатам викладач вогневої підготовки "Сила". На озброєнні у прикордонників – міномети калібру 82 міліметри БМ-37. З них і стріляють на навчаннях.


Артем Оленюк пояснив, що мінометний розрахунок – єдиний живий організм

Навчати на мінометників-прикордонників почали із початку війни на Донбасі. Тепер артилерію ввели до мобільних підрозділів. "На програму підготовки виділяється багато часу, до 90% його – це практичні заняття на полігонах, на навчальних ділянках кордону, тренажерах", – розповів начальник Центру підготовки Держприкордонслужби Дмитро Коцеруба.

Читайте також: Ситуація на Донбасі: поранені бійці ЗСУ та значні втрати у проросійських бойовиків

Із завданням військові впоралися – імпровізованого ворога зупинили. Після завершення навчання вони стануть розвідниками та фахівцями мінометних розрахунків.

Нагадаємо, 23 вересня на передовій вибухнув сумнозвісний міномет "Молот". Штаб ООС заявив, що причиною є людський фактор, а не міномет. Військовослужбовці ж запевняють, що відмовитися від міномета "Молот", який останнім часом несе багато загрози, можна, але на фронті потрібен саме такий калібр, бо він дуже зручний. У будь-якому випадку, навчання мінометників вкрай необхідні.