Пілоти хизуються, що зараз винищувачі піднімаються в небо мінімум двічі на тиждень. До цього найбільше польотів було за радянських часів. Та ситуація змінилась з початком бойових дій на Донбасі.

Якщо раніше нальот був 8-10 годин, то на даний час льотний склад нальотує до 60-80 годин на рік,
– повідомив перший заступник командира повітряного командування "Центр" Олег Гесь.

Через російську агресію українські льотчики регулярно відпрацьовують повітряне чергування. Поки літають навколо території військової частини. Та потужності дозволяють охороняти радіус до 500 кілометрів. Наприклад, МіГ-29, розроблений у 80-х роках минулого століття, належить до надзвукових винищувачів. Він легко може літати на висоті від 15 метрів до космічних 25 кілометрів. Єдине – пілотам доводиться витримувати надлюдські навантаження.

Перед тим, як підняти кількатонну "пташку", кожен пілот відточує свою майстерність у віртуальному польоті. У спеціальному боксі облаштований унікальний тренажер "МіГ-29", яких в Україні всього два. Кожен із пілотів має на ньому тренуватись як мінімум 30 годин на місяць.

Читайте також: США звинувачує Росію в небезпечних польотах їх літаків над американським есмінцем в Чорному морі

Політ на 3D-апараті майже нічим не відрізняється від справжнього. Поведінка літака, аеродинаміка та всі прилади ідентичні до реального винищувача. Також інструктори моделюють для пілотів екстримальні ситуації – аварійну посадку або супровід цивільного літака, який захопили терористи.

Після тренування, інструктори аналізують запис польоту, виставляють оцінки і відпрацьовують недоліки.

Авіація до антитерористичної операції на Сході України не долучається, але військові і на землі допомагають у боротьбі з агресором. Так, в 2015 році військова частина, де базуються МіГи, втратила п'ятьох своїх побратимів.

Читайте також: "Укроборонпром" продемонстрував новітній безпілотник в Індії

Українські захисники запевняють, що всі літаки у бойовій готовності. Проте їхню кількість через секретність не розголошують. У разі повітряної загрози пілоти готові підняти своїх "пташок" за лічені хвилини.