Про це 24 каналу розповів головний редактор журналу Ukrainian Defense Антон Міхненко.
Читайте також: Перший день "Шкільного перемир'я": від початку доби зафіксували 70 порушень
За словами експерта, Росія періодично проводить такі навчання. Минулого року це були спільні навчання з Білоруссю "Захід-2017", які були націлені на підготовку особового складу та техніки Західного і Південного військового округу. В цьому році Росія перейшла на східний напрямок.
На переконання Міхненка, Росія, крім того, що хоче підготувати особовий склад, намагається продемонструвати власну силу і можливості. Минулого року, зазначає він, Росія це продемонструвала Європі, зараз – на сході – болючій точці РФ. Тому що там поступово просуває свої інтереси Китай. І в деяких регіонах більше китайців, ніж росіян.
Росія хоче вирішити два завдання – показати присутність збройних сил у східному регіоні для місцевого населення. По-друге, показати США і Китаю, що Росія там є і здатна щось робити. Це традиційний крок Росії – демонстрація сили і єдиний чинник, який залишився в Москви, який вона хоче використовувати максимально. Інших важелів впливу на зміну політичної ситуації у світі в РФ немає,
– зауважує Антон Міхненко.
За словами експерта, дестабілізація ситуації в тих чи інших країнах – це одне, а щоб вплинути реально на події – то Росія це може лише за допомогою збройних сил. Щоб показати, що з нею потрібно рахуватися.
Водночас, вважає Міхненко, Україна може навіть отримати певну користь із цих навчань.
"Будь-які військові навчання – це відпрацьовування певних питань: використання артилерії, безпілотників, нових засобів зв’язку. Це досвід і для України. Ми можемо спостерігати за навчаннями збройних сил РФ на сході і робити певні висновки: як Росія застосовує авіацію, артилерію тощо, щоб підготувати ЗСУ", – переконаний Міхненко.
Нагадаємо, міністр оборони Росії Сергій Шойгу оголосив про найбільші з 1981 року військові навчання "Схід-2018". Маневри пройдуть з 11 по 15 вересня вересня, всього в навчаннях візьмуть участь близько 300 тисяч військовослужбовців і близько 36 тисяч одиниць наземної техніки, більше тисячі вертольотів, літаків і безпілотників.