Про те, кого саме найбільше серед іноземців, чому вони вирішують воювати за Україну, та чого чекають в замін розповіла журналістка видання "Новое время" Галина Корба.

Хто з іноземців воює за Україну

Найбільше приїхали воювати з Росії. Більшість хлопців і дівчат, з якими я розмовляла – вони у Росії були у військово-патріотичних клубах, або козачих полках. По суті це люди, які б за логікою, мали б бути на протилежній сторонці.

Один з героїв – Олег Бутусін, він дуже православний, в нього 10 дітей. РІшення про те, щоб приїхати в Україну він прийняв після того, як побачив у Ростові залізничні ешелони, які перевозили людей і військову техніку. Це все відбувалося під час Іловайського котла. А російська влада все заперечувала. І він зрозумів, що це абсолютна брехня, він не зможе дивитися в очі своїм дітям, і йому потрібно їхати і реабілітовуватися.

Чи воюють вони за гроші

За гроші в Україні воювати дуже важко. Більшість – вони взагалі не отримують ніяких грошей, або отримують так само, як інші добровольчі батальйони. Це волонтерська допомога.

Поляк, який попросив називати себе як Конрад Камінський, він був бізнесменом у Лондоні, де він жив чимало років. Він вирішив приїхати в Україну воювати, тому що в нього українське коріння, його дід був в ОУН. Він вирішив, що це буде справа честі приїхати і боротися з Росією. Йому ніхто не платив, так він ще й сам допомагав грішми своєму батальйону "Донбас", підключив діаспору в Лондоні, Канаді, Польщі, щоб вони постачали гроші, купували автомобілі.

Читайте також: Скільки іноземців служать в українській армії

Як державі варто сприймати участь іноземців у війні на Сході

Держава повинна підтримати цих людей, адже вони це роблять від щирого серця, допомагають. Такі люди роблять це не просто так – вони люблять цю країну. І білоруси та росіяни, здійснивши такий вчинок, фактично втратили свою Батьківщину. І вони хочуть залишитися тут жити. І Україні слід підтримати таких людей. Якщо не з громадянством, то хоча б дати їм статус.

Щодо того, що серед них можуть бути агенти ворожих спецслужб, то один з росіян сказав, що краще їм дати хоч якийсь статус, щоб держава в разі чого могла їх знайти.

Зараз ж ці люди на нелегальному становищі. Їх ніби немає в країні, але вони є, і в них є зброя.

Були обіцянки Президента України Петра Порошенка, люди повірили, багато хто, хто таємно воював, вони відкрилися. І тепер не можуть повернутися в Білорусь чи Росію. Двоє вояків з Білорусі втекли до Польщі і просять там політичного притулку, тому що в Україні їм громадянство не дали, а в Польщі їм можуть з цим зарадити.

Єдине – був прийнятий закон, який дозволяє іноземцям, які легально перебувають на території України, вступати на контракт в Збройні сили України. Але це одиничні випадки.

Читайте також: Військова служба за контрактом: найважливіше про вимоги, пільги та вакансії

Плани після війни

Більшість з них має плани залишитися в Україні, отримати громадянство, або хоча б статус біженця. Ізраїльтянин планує відкрити туристичний бізнес, щоб показати Україну світові. Дехто знайшов в мирному житті роботу.

Майже всі вони перевезли сюди свої сім’ї, щоб не було небезпеки. Їхні діти ходять в українські садочки, а вони освоюють українську мову.