Про це у прямому ефірі 24 Каналу розповіла кореспондент Анна Калюжна.
Читайте також: Депутати готують зміни до процедури приватизації майна
Виборчий кодекс не лише врегульовує правила виборів до Верховної Ради, а й всіх виборів загалом. Депутати врахували вимогу про відкриті виборчі списки та скасування мажоритарної системи, за якою недоброчесні народні депутати могли скуповувати округи.
Це вже не буде політична сила, лідер політичної сили чи з'їзд визначати хто має бути депутатом від цієї політичної сили. Сама людина, звичайний громадянин, виборець , якщо він підтримує цю політичну силу, обиратиме хто з кандидатів до парламенту буде на перших місцях в списку політичної сили, а хто буде пасти задніх,
– розповів народний депутат від партії "Народний фронт" Леонід Ємець.
Також Леонід Ємець повідомив, що в їхньому законопроекті передбачено обмеження політичної реклами, що дасть можливість не лише великим партіям, у яких великі бюджети потрапити в парламент і в інші органи державної влади, а й дозволить це зробити малим новоствореним партіям.
Чиатайте також: Відставка Авакова: нардепи провалили голосування
До цього законопроекту був альтернативний – депутата від партії "Відродження" Валерія Писаренка. В цьому законопроекті передбачалась, як заявляв сам Писаренко, відкриті списки і скасування мажоритарки, однак депутати помітили, що в тому законопроекті навпаки укоріняється мажоритарна система. Депутат пропонував дозволити на виборах політичним силам висувати лише по одному кандидату від однієї виборчої партії.
Ми приберемо змагання між кандидатами з однієї партії на єдиному округу. Наприклад інший кодекс пропонує, щоб конкуренція була навіть на одному окрузі між кандидатами однієї партії,
– заявив Валерій Писаренко.
Також депутати мали змінити виборчі правила на місцях. Відповідний законопроект зареєстрував депутат від ВО "Батьківщина" Сергій Соболєв, однак його лише змогли включити до порядку денного, голосування відбудеться пізніше.
ВО "Батьківщина", зокрема і Сергій Соболєв, вимагають перед тим як голосувати бюджет, який ніби то на наступному тижні має з'явитися у парламенті, зареєструвати спочатку антиофшорне законодавство і ухвалили його. Таку заяву він зробив у зв'язку з тим, що деякі українські політики, зокрема і президент Порошенко, знову фігурували у так званому Панамагейт-2, де йшлося про їх офшори.