У Центрі стратегічних комунікацій наголосили, що все це – брехня. Там пояснили, чому не варто вірити таким повідомлення у мережі.

Читайте також На окупованих територіях планують евакуацію людей: ЗСУ попередили про провокації

Чим у мережі залякували українців

У мережі почали поширювати "лякалки" про нещодавню кібератаку на банки та державні сайти. Стверджували, що у такий спосіб український уряд нібито "тестував" списання грошей з карток українців для того, щоб передати їх військовим.

Дезінформацію оприлюднили у телеграмі – нібито від імені "Нацкорпусу". Його справжні представники застерегли, що цей акаунт – фейковий.

Гроші з рахунків не зникатимуть

У Центрі стратегічних комунікацій наголосили, що усі банки на території України працюють у межах чинного законодавства. "Механізм запозичення", описаний у мережі", ним не передбачений.

Коротко про Ddos-aтаку 15 лютого

  • У цей день банківський сектор, офіційні сайти органів влади, енергетичний блок, а також портал Дії зазнали масштабної Ddos-атаки.
  • За словами міністра цифрової трансформації Михайло Федорова, це була найбільша кібератака в історії України. Врешті, її вдалося відбити.
  • Урядовець пояснив, що українські ресурси атакували йшли з декількох країн. Спочатку – з Росії та Китаю, а згодом й з Чехії та Узбекистану.