Якщо спроби фахівців увінчаються успіхом, системи охолодження запрацюють у штатному режимі. Це дозволить попередити вибухи і задимлення, ризик появи яких залишається високим. Аварії на "Фукусімі" було присвоєно п’ятий рівень складності з семи можливих, визначених міжнародною шкалою.
Напередодні японський прем’єр Наото Кан вкотре запевнив, що радіацію невдовзі вдасться приборкати. За його словами, аварійні енергоблоки успішно заливають морською водою з гелікоптерів і наземної спецтехніки. Водночас, провідні іноземні ЗМІ переконані, що Токіо відчайдушно намагається приховати реальні масштаби катастрофи. Особливо занепокоєні мешканці Сполучених Штатів.
Напередодні було зафіксовано суттєве зростання рівня радіації в Каліфорнії. Втім, метеорологи запевняють, що радіоактивний шлейф з японської АЕС розсіяний і не становить загрози життю. Вони посилаються на дані з 12-ти станцій, які постійно тестують повітря, питну і дощову воду. Вчені навіть беруть на аналізи молоко, адже вже з’явилась інформація про його зараження в Японії.
Тим часом кількість жертв землетрусу і цунамі постійно зростає. За останньою інформацією, зафіксовано понад 7 тисяч загиблих і ще 11 тисяч зниклих безвісти. Їх пошуки тривають, втім те, що хтось протримався тиждень під завалами малоймовірно, кажуть рятувальники. Найбільші руйнування - в префектурах Міяґі та Івате. Там цунамі і землетрус повністю або частково зруйнували 100 тисяч будинків.