Все це вказує на те, що Європа повільно, але починає розуміти, вона таки потрапила в газову пастку.
Читайте також Європа на межі енергетичної кризи: все через захмарні ціни на газ
Минулого тижня у Брюсселі зустрілись з усіма ключовими чиновниками Єврокомісії, тож побачили на власні очі – стрибок цін на газ протверезив навіть найбільших скептиків.
Рекордні ціни на паливо примушують зараз європейських бюрократів та політиків запитати себе: "А наскільки ефективно та безпечно працює ринок? І чи може на нього впливати монополіст?".
Звісно, відповідь на питання, хто саме є монополістом всім зрозуміла.
Час для такого питання ідеальний – Єврокомісія очікує від німецького регулятора доповіді щодо сертифікації "Північного потоку - 2".
До теми Європа з тріском програла газову війну
Комісія не може заборонити таку сертифікацію, але її точка зору має бути врахована – такими є правила в Європі і німецький регулятор їх визнає.
Українське завдання сьогодні – максимально тісно працювати в ЄС та пояснювати, які ризики несе монопольне становище "Газпрому" для безпеки континенту.
Мета незмінна – домогтися виконання Росією європейських правил постачання газу. Фактична монополія "Газпрому" має бути припинена.
Ситуація в Європі сьогодні сприяє – все більше країн розуміють скільки проблем може принести Кремль, якщо нічого не змінити. Важливо не втратити цей момент.