Згідно з результатами голосування, за ратифікацію проголосували 660 євродепутатів, проти – 5, утрималися – 32.

Читайте також У ЄС заявили про перший недружній крок з боку Лондона після Brexit: деталі

Що відомо про угоду між ЄС та Британією

Вона набуде чинності з 1 травня – після остаточного рішення Ради ЄС. До цього з 1 січня 2021 року угода застосовувалася "попередньо". Адже через те, що згоди досягли в останній момент, завершити всі процедури до терміну виходу Британії з єдиного ринку не встигли.

Ухвалений документ передбачає розвиток партнерства на основі визнання спільних принципів демократії, верховенства права та поваги до прав людини, а також із врахуванням спільних інтересів у боротьбі із кліматичними змінами та у нерозповсюдженні зброї масового знищення.

Угода про торгівлю і співробітництво між ЄС і Великою Британією складається з 3 головних частин:

  • всеосяжна та збалансована угода про вільну торгівлю;
  • правила нового партнерства у сфері безпеки;
  • горизонтальні правила адміністративного управління, які передбачають принципи імплементації документа.

Попри укладення і ратифікацію угоди, низка питань у відносинах між ЄС та Британією досі не вирішені остаточно, зокрема щодо риболовлі, руху товарів між Ірландією – членом ЄС, Північною Ірландією та рештою Британії.

Як угоду коментують в Єврокомісії та Єврораді

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн привітала результати голосування Європарламенту щодо угоди про торгівлю та співпрацю між ЄС та Британією.

Вона (угода – 24 канал) закладає основи для сильного і близького партнерства з Британією. Тепер важливе віддане її виконання,
– зазначила фон дер Ляєн.

Президент Євроради Шарль Мішель назвав ратифікацію торговельної угоди "значним кроком вперед", який відкриває нову еру у відносинах. "ЄС продовжить конструктивно співпрацювати з Британією як важливим другом і партнером", – наголосив він.