Про це повідомляє The Independent.

Читайте також: Росія може ввести санкції проти Польщі за знесення радянських пам'ятників

Видання наголошує, що це рішення не є остаточним у справі.

Відповідно до рішення Суду, влада Польщі повинна негайно призупинити виконання судової реформи доти, доки не буде ухвалено остаточного рішення.

Зокрема, йдеться про застосування положень національного законодавства, що стосуються зниження пенсійного віку для суддів Верховного Суду.

Нагадаємо, Європейський Союз розпочав процедуру накладення санкцій на Польщу через судову реформу наприкінці 2017 року. Зі свого боку, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає, що рішення Єврокомісії передати до Суду Європейського Союзу скаргу на польську судову реформу підриває діалог з цього питання.

Чому ЄС проти судової реформи у Польщі?Про плани щодо реформування судової влади автор реформи – правляча партія "Право і справедливість" заявила ще після перемоги на парламентських виборах у 2015 році. Під час реформування політики зробили спробу внести зміни до основних законів країни, а саме до закону про Верховний суд, про Національну раду суддів, а також закон про суди загальної юрисдикції. 21 липня 2017 року більше ніж 100 тисяч поляків вийшли на акції протесту проти судової реформи. Зокрема, ухвалений польський закон про Верховний суд зобов’язує суддів виходити на пенсію не у 70, а в 65 років. Згідно з цим законом 27 із 72 суддів польського Верховного суду повинні були піти у вимушену відставку. Як вирішили в Єврокомісії, такі норми підривають принцип незалежності судових органів, зокрема принцип незмінності суддів, що є порушенням Договору про Європейський Союз.