Це рішення було ухвалене з повагою до занепокоєння, яке висловлювали різні країни, адже варто врахувати різні національні обставини, зауважив президент Європейської Ради Шарль Мішель. Про це повідомляє "Укрінформ".
Цікаво: Як зміна клімату впливатиме на здоров'я людей через 10 років
Ми також зважили на те, що для однієї країни буде необхідно більше часу для імплементації цієї мети. Тому ми погодилися у липні 2020 року в форматі Європейської Ради повернутися до обговорення ситуації у цій країні,
– підкреслив Мішель.
Мовиться про Польщу, які потрібно більше часу для адаптації "Зеленої угоди". Все через суттєву енергетичну залежність країни від вугілля.
"Ми обговорили всі можливості, які пов'язані з угодою. Безумовно, ми свідомі, що причиною для таких зусиль є руйнівні кліматичні зміни, які ми вже бачили. Але ми маємо рішучість подолати ці кліматичні зміни та перетворити цю роботу у нові можливості для Європейського Союзу", – заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
У січні Єврокомісія представить пропозиції щодо плану інвестицій у сталий розвиток Європи, який буде поєднаний зі справедливим перехідним механізмом в межах "Зеленої угоди".
Після цього у березні Єврокомісія запропонує новий кліматичний закон у розвиток тієї "зеленої" дорожньої карти, яку у четвер представила Єврокомісія.
Що ще відомо про екологічні ініціативи ЄС?Про проблеми в екології та необхідність щось з цим вирішувати у Євросоюзі говорять вже не вперше. Так, наприкінці листопада Європарламент схвалив резолюцію, якою оголосив надзвичайний стан у сфері клімату в Європі та світі.