Про це в інтерв'ю 24 каналу розповіла волонтерка Стефанія Пауль, яка активно допомагала людям у Київській області після того, як звідти вибили російських окупантів.

Більше про це Буча та Ірпінь "відпочивають", – волонтерка розповіла про найбільш моторошне місце через війну

Від села практично нічого не лишилось

Андріївка розташована на шляху, що веде до Києва від білоруського кордону. Навколо цього села точилися запеклі бої. Як наслідок – більшість будинків в Андріївці зруйновані.

У нас із водієм між собою є свій топлист найжорсткіших місць, в яких ми бували. Наразі у Київській області село Андріївка – найбільш моторошне. У порівнянні з руйнуваннями, які там відбулися, Буча та Ірпінь відпочивають. Села просто немає. Росіяни там жили, і коли тікали звідти, залишали дуже багато цілих боєприпасів. Практично у кожному дворі є боєприпаси, є окопи, є різні надписи, які росіяни залишили,
– розповіла волонтерка.

За її словами, окупанти просто виганяли людей, розстрілювали їх на фермі біля села, жили в будинках, користувались речами українців.

Волонтерка допомагає українцям / Фото з архіву Стефанії Пауль

Важливо Знесло два поверхи, – дизайнерка Ельвіра Гасанова показала дім у Бучі, в який влучила ракета

Відступ росіян та "подарунки" для місцевих

Мене в Андріївці дуже вразила бабуся, яка сиділа на лавочці біля свого двору. Біля неї стояло 6 ящиків з цілими боєприпасами. І знаєте, це така сюрреалістична картина, коли бабуська сидить, а біля неї боєприпаси, і вона так просто, дуже доступною мовою пояснила: "Навіть якби тут залишилися росіяни, я б все одно не поїхала нікуди, тому що це – мій дім",
– зауважила Стефанія.

Окупанти залишили нерозірвані боєприпаси в Андріївці / Фото з архіву Стефанії Пауль

Характеристику Андріївки, як найбільш понівеченого окупантами населеного пункту, 24 каналу підтверджують і військовослужбовці з 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади, які заходили у Київську область після звільнення.

За їхніми словами, за ступенем руйнувань та завданої шкоди ситуація у селі Андріївка – страшніша, ніж у Бучі та Ірпені, де скоєні росіянами воєнні злочини отримали широкий розголос.