Французькі силовики затримали 84-річного Кабуга вранці в передмісті Парижа. Він жив в містечку Аньєр-сюр-Сен під чужим ім'ям. Про це повідомляє Euronews.
Цікаво Геноцид та війни: як живуть сучасні диктатори Африки
Хто такий Кабуга і в чому його звинувачують
- Кабуга є одним з основних фігурантів справи про геноцид в Міжнародному трибуналі по Руанді. Його звинувачують у спонсорстві різанини, підбурюванні до геноциду і в злочинах проти людяності.
- Зокрема, він використовував радіостанцію, якою володів, для розпалювання етнічної ненависті між представниками народностей хуту і тутсі. І поширював інформацію для підбурювання до вчинення злочинів проти тутсі.
- Кабуга також є тестем колишнього міністра Руанди Огюстена Нгірабатваре. Той у 2012 році був засуджений до 35 років позбавлення волі.
Що відомо про геноцид в Руанді
Геноцид в Руанді розпочався у квітні 1994 року. Тоді після атаки на літак президента Руанди Жювеналя Хабіарімана та президента Бурунді Сіпрі Нтарьяміра в країні стався військовий переворот. Нова влада, більшість в якій складали представники племені хуту, звинуватили інше плем'я – тутсі – в причетності до загибелі президентів.
Жертвами атак на тутсі протягом кількох місяців стали від 750 тисяч до одного мільйона людей. Загалом їх вбивали примітивною зброєю – мачете або мотиками, які постачав Кабуга.
Шрами від травм отриманих під час вбивства народу тутсі / Фото AP
У червні 1994 року Кабуга, як і сотні тисяч інших представників народу хуту, які побоювалися розправ з боку Руандійського патріотичного фронту, втік до Заїру. Після цього безуспішно намагався виїхати до Швейцарії.
До теми Колишній командувач армією Руанди засуджений до 30 років в’язниці за геноцид
Звірячі вбивства під час геноциду в Руанді / Фото AP
Зверніть увагу! Сьогодні Руанда входить до числа інноваційних економік Африки, має чисті міста, охороняє природу, там літають дрони і розвивається IT-галузь. Руанда – друга в Африці країна за легкістю ведення бізнесу. Її економіка зросла на 8,6% протягом останніх років.
Руанда на карті Африки: