Деталі того, як функціонуватиме система Сustody Records, у своїй доповіді у Раді розповів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, пише 24 канал.

Зверніть увагу У Києві та Львові проводять мітинги за відставку Авакова: онлайн-трансляція

Що передбачає система Сustody Records

  • у всіх підрозділах поліції запровадять систему повної відеофіксації слідчих дій;
  • повністю переглянуть кадровий склад інспекції з особового складу. До нього залучать працівників з досвідом роботи в оперативних підрозділах;
  • підвищать зарплату та покращать матеріально-технічне забезпечення самої інспекції – автомобілі для перевірок, засоби фіксації порушень;
  • нададуть право перевіряти будь-які підрозділи служби, окремих працівників під час служби, у будь-який момент;
  • при професійному відборі кандидатів у поліцію проводитимуть додаткове психологічне обстеження для виявлення прихованих ознак агресивності.

Що цьому передувало

Напередодні про те, що у поліції планують впровадити систему контролю за діями посадових осіб, Аваков повідомив у телеграмі.

Механізм – онлайн реєстрація затриманих осіб в усіх підрозділах поліції, починаючи з фактичного затримання, подання скарг та інших механізмів контролю за діями посадових осіб в режимі 24/7,
– зазначив Аваков.

Та додав, що МВС робить все, аби очистити лави й суворо карає винних. Водночас міністерство системно втілює сучасні європейські стандарти правоохоронної діяльності й новітні технології для контролю та моніторингу.

Для запровадження проєкту в усіх підрозділах Нацполіції за попередніми підрахунками потрібно понад 20 мільйонів євро.

Пілотний проєкт на Кіровоградщині

Наразі відбувається реалізація пілотного проєкту в поліції Кіровоградської області. Для цього там переоблаштують приміщення 10 відділів і відділень поліції.

Зверніть увагу! За участю поліцейських впродовж останніх років сталося чимало резонансних інцидентів. З нещодавніх – тортури і зґвалтування жінки у Кагарлику.

Гучні справи про злочини поліцейських
Гучні справи про злочини поліцейських / Інфографіка 24 каналу