Більшість вже отримала запрошення на тестування, яке стартує за 2 тижні. Всю необхідну інформацію також можна знайти в інтернеті - на власній сторінці, яку отримали під час реєстрації. Школярі тим часом занепокоєні ще й атестатом. Його середній бал цьогоріч враховуватимуть при вступі до вишу. А виправляти підсумкові оцінки уже ніколи.

Олена Вербинська (вчитель хімії): “Якщо попереднього року вони готували лише ті предмети, які здавали потім на зовнішньому оцінюванні то все-таки до кінця травня вони були змушені підтягнути свої результати і з інших предметів”.

Нові вимоги Міністерства освіти змусили деяких школярів перездавати предмети першого семестру на вищий бал.

Сергій Антощак (одинадцятикласник): “Річних оцінок учням поки що не виставили - лише показали бали. У найближчі два дні випускники мають вирішити чи писати заяву на перездачу”.

Іванна Сало (вчитель української мови та літератури): “А далі є згідно розкладу іспитів, є день коли вони мають право перездати в присутності комісії”.

Втім, переведення балів атестату у двохсотбальну шкалу позбавить абітурієнтів рівного доступу до освіти - нарікають незалежні спостерігачі оцінювання.

Назар Матківський (представник ГО, майбутній спостерігач): “Середній бал в сільській місцевості складає 11 балів у міській 9. Якщо перевести в 200-бальну шкалу цю різницю це буде близько 15 балів”.

Це стане суттєвою різницею при вступі, де навіть 5 балів можуть закрити дорогу до омріяного факультету. Незалежне оцінювання стартує уже 2 червня. В 11-й годині. Прийти треба не пізніше, ніж за 10 хвилин до початку. Без запрошення, паспорта або свідоцтва про народження та сертифіката до тестування не допустять.