Про це заявив член парламентського комітету з національної безпеки і оборони, координатор групи "Інформаційне опір" Дмитро Тимчук, передають "Українські новини".
За словами депутата, чиновники Міноборони порівнюють вартість всієї послуги в аутсорсингових компаній, в яку входять продукти, зарплата працівникам кухні, комунальні послуги, закупівля обладнання, ремонт приміщень, оренда складів і логістика, з вартістю одних тільки продуктів, які закуповують при проведенні експерименту.
Однак при коректному порівнянні аутсорсинг виявляється менш витратним і більш вигідним для армії. Про це свідчить доповідь начальника Генштабу Віктора Муженка, а також директора департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю МО Марини Бариніної. Вони однозначно доводять, що залучення військових кухарів вимагає додаткових коштів.
МО нічого не наводить, крім криків "вивсеврете". Необхідно, щоб Міноборони чітко надало розрахунки. Починаючи від цін, за якими закуповують продовольство, і закінчуючи тим, скільки це коштує разом з усіма накрутками, витратами і т.д. Ми тільки чуємо, що (в Проектному офісі реформ при Міноборони) починають спростовувати Муженка і говорити, що це був тільки попередній звіт. Якщо це неправда, тоді дайте чіткий розрахунок, щоб ми бачили до останньої копійки, все підраховано,
— заявив Тимчук.
Парламентарій додав, що інформація, надана аутсорсинговими компаніями, показує, що розрахунки Генштабу повністю вірні, і повернення в армію військових кухарів дорожче аутсорсингу. При чисельності армії в 280 тис. осіб подорожчання обернеться додатковими мільярдами гривень, які доведеться виділити з бюджету.
Ми консультувалися з представниками аутсорсингових компаній. Вони підтвердили, що цифри, за якими вони і зараз здійснюють годування військовослужбовців, відповідають істині, і в доповіді Муженка вказана реальна сума. Якщо Міноборони не може розібратися з чіткою цифрою, тоді виникає питання: а чи немає там якихось махінацій, які в підсумку перетворюються в мільйонні авантюри і афери,
— зазначив військовий експерт.
Експерт повідомив, що офіс реформ при Міноборони також маніпулює з інформацією, заявляючи про вимоги використовувати військових кухарів під час участі в міжнародних миротворчих місіях.
"Я був у миротворчих місіях під егідою ООН. Там підхід зовсім інший: країна, яка виділяє свій контингент для участі в миротворчій місії, отримує від ООН компенсацію за використання своїх сил і засобів. Що стосується продовольчого забезпечення, кожен контингент складає список продуктів, які поставляються зі складів ООН. А хто готує в самому контингенті їжу — військові кухарі, особисто командир батальйону або фахівці з цивільних фірм — ООН абсолютно не цікаво", — пояснив нардеп.
Нагадаємо, Міноборони проводить експеримент у двох військових частинах, де військових зараз годують не аутсорсингові компанії, а військові кухарі. У Генштабі підрахували, що відмова від послуг аутсорсингових компаній, призведе до того, що армії додатково знадобиться 5 млрд гривень. Проте глава Проектного офісу реформ при МО Андрій Загороднюк заперечив дані Генштабу, заявивши, що експеримент дозволяє економити кошти, які виділяють на харчування військовослужбовців.