Таку перспективу прописали у новому генплані столиці. Щоправда, сам документ лише на стадії розробки концепції. Ухвалювати його планують лише у другому півріччі наступного року. Невід’ємною частиною генплану є проектування зон центральної частини міста.

”Перш за все, це всю територію центра міста буде поділено на певні квартали, мікрорайони, кожному з них будуть присвоєні ті чи інші показники - наприклад гранична поверховість для того чи іншого мікрорайону, гранична щільність забудови, відсоток зелених насаджень, відстані від суміжних будівель”, каже в.о. начальника ГУ містобудування, архітектури і дизайну Києва Сергій Бронівецький.

Сьогодні ж є лише одне обмеження щодо забудови центральної частини Києва - це поверховість, яка не має перевищувати 27 метрів. У новому генплані також передбачене збереження 20 основних промислових вузлів столиці. Раніше в Управлінні містобудування наполягали - індустріальні підприємства треба виселити за межі міста. Проте якщо вони все-таки залишаться в столиці, у них поменшає територій.

За даними інституту Промбуд проект більше половини промислових підприємств не раціонально використовують свою територію, тому 1660 гектарів таких територій пропонується виділити для багатофункціонального використання. Це території нижньої телички, частина території на рибальському півострові і подільсько-куренівському промвузлі”, каже перший заступник начальника КО "Центр містобудування і архітектури" Василь Присяжнюк.

За новим генпланом, на лівому березі столиці має побільшати офісних, торгівельних та розважальних територій, аби створити робочі місця для тамтешніх мешканців. Натомість у центрі Києва такі об'єкти зводити взагалі не будуть, а на правому - побільшає житлових будинків. Крім того, розробники генплану збираються здивувати киян двома тунелями через Дніпро та вздовж вулиці Олени Теліги, а також швидкісною електричкою, яка з’єднуватиме правий та лівий береги.