На цьому наголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в ефірі одного з українських телеканалів. І наголосив, що підтримує рішення вишу.

Важливо "Рішення для поколінь": чому заборона російської у Могилянці має стати "мовним вогнем"

"Києво-Могилянка була і є форпостом високої науки"

Кремінь наголосив, що в кожному університеті мають бути створені найкращі можливості для виховання справді патріотичних, вольових, освічених громадян України. При цьому нагадав, що відповідно до мовного закону, "мова освітнього процесу – державна".

Також мовний омбудсмен зауважив, що така ініціатива збіглася з тим, що один з українських емігрантів заповів Могилянці один мільйон доларів.

"Наскільки мені відомо, одне з його побажань – щоб у Києво-Могилянській академії, яка була і є форпостом високої науки, продовжували тримати курс як на утвердження української мови та культури, так і нашої національної ідентичності,
– наголосив уповноважений.

Українська мова стає все популярнішою у світі

Кремінь також розповів, що статистика 2022 року демонструє зростання інтересу до опанування української мови.

Українською філологією цікавляться у світі. Наші студії популярні і в Канаді, і в США, і в Європі. Це той вектор, який нам посилювати і належно забезпечити,
– наголосив мовний омбудсмен.

При цьому Кремінь звернувся до Міносвіти, Спілки ректорів закладів вищої освіти, аби вони забезпечили належне виконання дотримання мовного закону у вишах. Адже в окремих ЗВО є порушення.

В умовах російсько-української війни питання захисту мови та її утвердження – серед пріоритетних. Тож сфера освіти має бути прикладом в питаннях захисту національних інтересів,
– наголосив Тарас Кремінь.

Читайте Заборони російської у Могилянці: президент розповів, чи каратимуть студентів

У Києво-Могилянці заборонили російську: що відомо

  • У Національному університеті "Києво-Могилянська академія" заборонили спілкуватися російською мовою.
  • Відтепер у виші, окрім викладання, російською мовою не можна розмовляти навіть між собою.
  • Правило стосується усіх: викладачів, студентів, адміністрації. Його ухвалили під час 40 сесії Академічної конференції університету і прописали у нових Правилах внутрішнього розпорядку вишу.
  • Президент "Києво-Могилянської академії" Сергій Квіт при цьому заявив, що за вживання російської все ж не каратимуть. До того ж ніхто не відстежуватиме, якою мовою спілкуються викладачі зі студентами.
  • Квіт також пояснив, що суть не в покаранні. Це рішення має сформувати внутрішню думку, що "Могилянка" повинна бути повністю україномовним університетом.
  • Чимало українців погоджуються із рішенням заборонити російську мову у стінах Києво-Могилянки.
  • Все ж не обійшлось і без ложки дьогтю. Про свої права "ущемльонних" нагадали противники такого рішення. Вони вважають, що "це ганьба і порушення прав та свобод особистості".