Востаннє воєнний стан продовжували 20 травня 2023 року на 90 днів. Відтак, його крайній термін дії – 18 серпня 2023 року. Але це не означає, що його не можуть продовжити знову.
Читайте також Мобілізація в України: кого можуть повторно призвати до лав ЗСУ
Під час дії воєнного стану можуть набирати до війська медичних працівників. Зокрема передбачена мобілізація жінок-медиків.
Хто з медиків військовозобов'язаний
Слід розуміти, що мобілізація медичних працівників під час дії воєнного стану нічим не відрізняється від інших категорій. Далі ми розповімо про те, як відбувається мобілізація жінок-медиків.
Для початку слід звернути увагу на те, що 26 жовтня 2022 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до статті 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо взяття жінок на військовий облік військовозобов'язаних".
З цього дня жінки, котрі здобули медичну або фармацевтичну спеціальність у закладах професійної, професійно-технічної, фахової передвищої або вищої освіти мають обов'язково стати на військовий облік. Жінки, котрі мають іншу освіту, можуть на військовий облік стати за бажанням.
Жінок-медиків можуть мобілізувати у воєнний час за умови, що вони:
- мають спеціальність та/або професію, яка вважається спорідненою з відповідною військово-обліковою спеціальністю, яку визначили у переліку, затвердженому Міноборони України.
- придатні проходити військову службу за станом здоров'я.
Що робити, якщо отримали повістку
У випадку, якщо медику прийшло мобілізаційне розпорядження, повістка від ТЦК СП, то він зобов'язаний:
- прибути до військової частини або на збірні пункти ТЦК СП у строки, вказані у документи;
- з собою мати оригінали документів, вказаних у повістці, за необхідності – документи, які підтверджують підстави для звільнення від мобілізації;
- повідомити керівника закладу охорони здоров'я про те, що вас призвали на військову службу.
Якщо медика таки мобілізують до війська під час дії воєнного стану, то за ним зберігається і місце роботи, і посада.