Про це повідомили в Національній службі здоров'я України (НСЗУ). Куди треба звертатися і яку допомогу можна отримати, читайте в матеріалі 24 каналу.
До теми Як відбуватиметься мобілізація у 2023 році: деталі від командування Сухопутних військ ЗСУ
Від необхідних обстежень, до лікування та реабілітації: що пропонує НСЗУ
Ветерани війни, які мають травми, отримають безоплатну медичну допомогу. У неї входитимуть необхідні обстеження, лікування, реабілітація тощо.
Варто зауважити: незалежно від того, потребує людина з травмою госпіталізації чи ні, швидка має доставити її у заклад, що має контракт з НСЗУ. У такому закладі можна гарантувати безоплатну допомогу пацієнту.
Про яку медичну допомогу мовиться:
- Огляд та консультацію лікаря;
- безоплатну діагностику, у тому числі рентгенологічні, ендоскопічні, ультразвукові, функціональні дослідження;
- виконання лікарями вузької спеціалізації, такими як хірург чи ортопед-травматолог, лікувальних процедур або хірургічних втручань.
Після огляду лікар призначить госпіталізацію. Або, якщо травма не критична, надасть рекомендації щодо подальшого лікування чи реабілітації.
Також лікар має одразу виписати направлення на обстеження чи консультації. Він може створити направлення на групу послуг. Пацієнту з травмою не потрібно кожного разу йти за новим направленням, наприклад, для перев’язки,
– наголошують у відомстві.
Якщо пацієнта госпіталізують: чи будуть всі послуги безоплатними
Якщо травма у пацієнта серйозна і він потребує госпіталізації, то перебування у стаціонарі та харчування будуть безплатними. Лікарні, що мають контракт із НСЗУ повинні безплатно надавати ветеранам війни такі послуги:
- Інструментальні та лабораторні обстеження; ️
- медичну допомогу для полегшення, зняття чи усунення симптомів і проявів ️травматичного пошкодження; ️
- знеболення та медикаментозну терапію; ️
- хірургічні операції із забезпеченням анестезії; ️
- післяопераційний моніторинг, знеболення і подальшу медикаментозну терапію; ️
- цілодобовий лікарський та медсестринський догляд; ️
- реабілітацію в гострому періоді.
Зверніть увагу За яких умов можуть призвати заброньованого працівника в Україні
Загальна мобілізація: чи можуть відправити на фронт тих, хто не проходив строкову службу
- В Україні триває воєнний стан, а з ним і загальна мобілізація населення. Попри скасовування осіннього призову на строкову службу, повнолітніх чоловіків до 27 років можуть мобілізувати.
- Річ у тім, що під час повномасштабної війни всіх чоловіків від 18 до 60 років вважають військовозобов'язаними. Ті, хто не проходив строкової служби, також можуть бути мобілізованими, за умови, що вони пройшли ВЛК і є придатними до служби.
- Водночас такі чоловіки спершу мають пройти первинну бойову підготовку, їх розподіляють по військових частинах, надають військову спеціальність та звання рядового складу.