Про задоволення позову повідомив боєць 10-ої гірсько-штурмової бригади Гліб Бабіч. Це повідомлення у своєму фейсбуці поширив Сергій Журавель, який підписується Остапом Підковою.
До слова Прощання з героєм-розвідником: на Дніпропетровщині поховали Ярослава Журавля – фото
Перша, маленька, але все є таки перемога в справі Ярослава Журавля. Печерський райсуд задовольнив скаргу його батька Сергія Журавля на Державне бюро розслідувань,
– підкреслив Гліб Бабіч.
Він підкреслив, що ДБР зобов'язали відкрити справу через можливу бездіяльність Володимира Зеленського, яка могла стати причиною загибелі військового Ярослава Журавля. Тепер ДБР має внести відомості в ЄРДР і розпочати слідчі дії.
Військовий також розповів, що коли Сергій Журавель напряму звертався в Держбюро, там відмовилися відкривати справу, мотивуючи це тим, що президент не є військовослужбовцем.
Як загинув Ярослав Журавель і до чого тут Зеленський:
- Це трапилося ще в липні 2020 року – до оголошення перемир'я, якого все одно не дотримуються бойовики. Він був одним з учасників розвідгрупи, що після обіцянки бойовиків не вести обстрілів, вирушив на евакуацію тіла лейтенанта Дмитра Красногрудя.
- Тоді бойовики порушили обіцянку й почали обстріл. Загинув медик Микола Іллін ("Естонець"), а Ярослав Журавель отримав поранення. Усі бачили відео, де він сам надавав собі медичну допомогу.
- Українська розвідгрупа покинула "сіру зону", а Журавель залишився там наодинці поранений. Вище командування країни тоді не дозволило надіслати нову групу для його порятунку, щоб не наражати на небезпеку інших військових.
- Ярослав Журавель залишився в "сірій зоні" сам-один. Він три дні стікав кров'ю, поки не помер, так і не дочекавшись допомоги.
- "В бою все може бути. Можливо, не було можливості його врятувати. Можливо, щоб його врятувати, потрібно було ризикувати життями ще двох-трьох бійців, і тоді б втрати були б зовсім іншими", – заявляв тоді Михайло Забродський.