Таку думку в інтерв’ю сайту "24" висловив політолог, голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
За словами експерта, саме через усвідомлення цього ризику минулого року говорили про те, що у рамках мирного врегулювання конфлікту і на Донбасі, і щодо Криму, треба шукати такі варіанти, які б дозволили Путіну зберегти обличчя. "Зараз зрозуміли, що завдання збереження обличчя вже не стоїть. Воно вже втрачене. Зараз потрібно знайти якийсь працездатний компроміс", — додав він.
З іншого боку, на Заході дуже добре розуміють ризики непередбачуваності Путіна, і що якщо загнати його в кут — можлива нераціональна агресивна реакція, як у загнаного пацюка. Саме тому вони не поспішають і з наданням летальної зброї Україні, і з введенням більш жорстких економічних санкцій проти Росії, як наприклад, відключення SWIFT-кодів. Вони не поспішають викладати всі козирі,
— сказав Фесенко.
Він також зазначив, що на Заході є розуміння того, що тільки санкціями всіх проблем не вирішиш. При цьому в Україні також мають зрозуміти, що санкції не призведуть до капітуляції Росії, це, швидше, інструмент довгострокового тиску і стримування, щоб не було більш масштабної агресії.
"Тому Захід здійснює гнучкий тиск на Путіна. Хоча, що цікаво, вони ж застосовують асиметричні форми впливу", — сказав він.
До слова, за версією оглядача американської газети The Wall Street Journal, щоб повалити Володимира Путіна з крісла президента Росії, світ має бойкотувати ЧС-2018 та надати Україні зброю.