Зауважимо, що повітряна тривога у Харківській області оголошена ще з 21:42. Закликаємо місцевих жителів перебувати в укриттях.

До теми У ПАРЄ офіційно заявили, що літак МН-17 був збитий російською ракетою "Бук"

Тривога у західних регіонах лунала 5 – 10 хвилин

Загалом повітряні тривоги лунали у: Волинській, Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській та Хмельницькій областях. Але не встигли місцеві жителі перейти в укриття, як оголосили про відбій загрози.

Наразі повітряна тривога лунає лише на Харківщині та на Луганщині. Закликаємо місцевих жителів бути обережними.

Зауважимо, що Крим та Херсонська область тимчасово перебувають під окупацією, а гауляйтери не повідомляють про небезпеку. Тож радимо місцевим жителям орієнтуватися за сигналами тривоги у сусідніх регіонах.

У Харкові знову вибухи

Останнім часом російські загарбники дуже часто обстрілюють Харків. Через ворожі обстріли харків’янам небезпечно перебувати на вулицях міста. Востаннє вибухи у Харкові лунали близько 23:00 23 червня, під час повітряної тривоги.

Зауважимо, що росіяни з артилерійських систем досягають Золочева, Чугуєва та інших населених пунктів Харківського району.

Як поводитись під час повітряної тривоги

  • Якщо у вашому регіоні оголосили повітряну тривогу, то перекрийте воду, газ й вимкніть електричці прилади. Подбайте про сусідів з інвалідністю та літніх людей – переконайтеся, що вони можуть дістатися до безпечного місця.
  • Не покидайте напризволяще й домашніх улюбленців, оскільки неможливо передбачити, коли ви зможете повернутися додому.
  • Після цього якнайшвидше перейдіть до найближчого укриття чи сховища.
  • Якщо ви чомусь не маєте змоги цього зробити, принаймні користуйтеся "правилом двох стін". Перейдіть до кімнати, яка відділяє вас та вулицю щонайменше двома стінами й тримайтеся ближче до опорної стіни.
  • Зауважте, що укриття можна покидати лише після відбою.

До теми – харківські піротехніки зняли з даху будинку 500-кілограмову авіабомбу: дивіться відео