Про підготовку виробництва на Закарпатті повідомив голова ОВА Віктор Микита. На території Буштинської громади Тячівського району вже стартували роботи.

До теми У Закарпатській ОВА уточнили інформацію про відновлення роботи аеропорту "Ужгород"

Планують добувати до 150 тисяч тонн солі щомісяця

Розробка Бурштинського соляного родовища дозволить видобувати до 150 тисяч тонн солі на місяць. Метод виробництва – підземне вилуговування через бурові свердловини з поверхні землі. Микита розповів, що після попередніх геологічних досліджень виявили великий соляний пласт, котрий починається з 35 до 500 метрів.

Зараз вже розпочали інженерні роботи з будівництва під’їзної дороги, розмітки бурових майданчиків, облаштували місця для працівників та інше. Водночас закупили сучасне обладнання для глибокого промислового буріння,
– додав голова ОВА.

Фахівці прогнозують, що вже через 6 місяців можна буде отримати першу добуту сіль. На Закарпатті впевнені, що зможуть забезпечити 100% потреби України у технічній солі. Наразі така потреба – у 450 тисячах тонн на сезон.

Читайте також Попит підвищиться, – економіст припустив місяць, коли знову зросте ціна на сіль і цукор

"Артемсіль" розташоване у місті Соледар на Донеччині

Підприємство "Артемсіль" розташоване у місті Соледар, що на Донеччині. Це – зона бойових дій. В Одеській області пропонували на заміну використовувати Ізмаїльське родовище солі. Запаси тут оцінюють у 4 мільярди тонн.

Дивіться у відео – коли можуть зрости ціни на сіль та цукор в Україні: