Адже цей орган контролюватиме створення реєстру олігархів. Таку думку висловив політолог Олег Саакян.

Читайте також Потрібні додаткові важелі, – Данілов прокоментував законопроєкт про олігархів

За його словами, цей проєкт закону навряд чи буде прийнятий. Втім, якщо депутати ухвалять таке рішення, малоймовірно, що документ запрацює належним чином.

Цей законопроєкт сконцентровує більшу владу в руках РНБО, яка буде вирішувати, хто є олігархом. А тут вже можуть бути певні елементи вибірковості,
– підкреслив він.

Політолог вважає, що варто розглядати законопроєкт не стільки як реальну ініціативу з його прийняття, а як перемовну позицію Банкової щодо інших олігархів. Мовляв, у такий спосіб були просто засвідчені позиції, а тепер триватимуть певні "притирання":

  • до якої конструкції дійдуть у боротьбі з олігархами;
  • що залишиться в таких ініціативах Офісу Президента;
  • хто справді потраплятиме під дію закону.

Він додав, згідно з тими положеннями, прописаними в законі, в реєстр можуть потрапити не тільки ті прізвища, які весь час лунають в інформаційному просторі. Але й ті, про кого люди чують вкрай рідко.

Знищувати олігархат треба не в боротьбі з конкретними прізвищами, – Саакян

Олег Саакян зазначив, органи слідства можуть показати, як активи приходили до олігархів, хто приймає рішення. Але це точно не можна зробити в режимі РНБО.

"Якщо ми створюємо нормативно-правову базу і йдемо через закон, то тоді буде складніше визнавати через судовий порядок когось олігархом. Тому що може бути наступ на свободи та права людини. Втім без цього будь-які способи будуть політико-правовим рішенням", – пояснив він.

На його думку, варто сконцентруватися на створенні нормальної чинної системи. І знищувати олігархат через знищення умов для його існування, а не в боротьбі з конкретними прізвищами.

Радимо прочитати Хто ж такі олігархи: повний текст законопроєкту Зеленського

Політолог припустив, що розгляд цього законопроєкту в Раді буде проваленим. Втім, якщо все ж його вдасться прийняти в першому читанні, то він буде похований між першим і другим читанням. На це є 3 причини:

  • вплив олігархів дуже серйозний;
  • політичні еліти розуміють повноцінно ризики цього законопроєкту в цілому для політичного процесу;
  • немає такої єдності всередині самих "слуг", щоб можна було монопольно "продавити" таке рішення.

Олег Саакян назвав ризики прийняття закону про олігархів: відео