У російській держдумі вирішили змінити статтю федерального конституційного закону, яким передбачено порядок прийняття до складу Російської Федерації нового "суб'єкта". Фактично ним передбачаються подальші анексії будь-яких територій, які захопить Росія. Відповідний проєкт закону внесений до розгляду російської держдуми 30 червня.

Читайте також Опір зростає, Росія ж не має достатньо сил для контролю Херсонщини, – CNN

Для прикладу, зараз для входження в склад Російської Федерації потрібно було взаємна згода РФ та цієї держави, яка входить в склад Російської Федерації (чи її частина). То тепер пропонується, що частина території будь-якої держави може бути "включена" в склад Російської Федерації, якщо більшість людей на цій території "підтримає цю ідею".

Ще одним важливим моментом є те, що "прийняття до Російської Федерації як нового суб'єкта іноземної держави або її частини здійснюється, незалежно від місця розташування кордонів цієї іноземної держави або її частини".

Але без свого "вєлікодєржавія" російські депутати обійтися не змогли, тому в проєкті закону вказано, що "прийняття до Російської Федерації як нового суб'єкта іноземної держави або її частини здійснюється з урахуванням поділу більшістю громадян іноземної держави або її частини культури Російської Федерації як унікальної спадщини її багатонаціонального народу".

Таким чином тепер Росія може окупувати будь-яку територію іноземної держави. І під дулами автоматів провести там так званий "референдум". А отримавши необхідний результат, включити цю територію до складу Російської Федерації. А вже після цього погрожувати усьому світу ядерною зброєю, якщо країна захоче відновити свою територіальну цілісність. Адже з боку російської влади це вже буде "посягання на територіальну цілісність Російської Федерації", за якою вони мають право застосувати ядерну зброю.

Фейкові "референдуми"

Саме це зараз відбувається і в Україні. У 2014 році росіяни окупували Крим, визнавши його частиною Російської Федерації. Для цього навіть провели фейковий "референдум". Хоча світова спільнота вважає цей півострів територією України, який окупований Росією.

Відтак коли мова заходить про звільнення Криму від російської окупації, в Кремлі тільки те й роблять, що заявляють про можливість ядерного удару по Україні в такому випадку. Зараз цю роль "погрожувача" довірили людині, яка свого часу була "хранителем президентського крісла" для російського диктатора Володимира Путіна, виконуючи роль російського президента – Дмитру Медведєву.

Водночас коли такі "волевиявлення" провели на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, то російська влада не наважилася тоді "приймати" їх до складу Росії.

У 2022 році російські окупанти намагалися частиною Росії зробити захоплені території Херсонської області. Там неодноразово намагалися провести "референдум", але спротив місцевого населення не дав це зробити.

Загроза для Молдови, Грузії та інших пострадянських країн

Але ця небезпека є не лише для України. Для прикладу, в Молдові є Придністров'я, яке теж перебуває під окупацією Росії. І якщо російські депутати таки приймуть цей закон, то зможуть в такий же спосіб визнати Придністров'я своєю територією. Адже провести там необхідний "референдум" для них проблемою не буде.

Схожа ситуація і в Грузії. Там ще у 2008 році росіяни захопили території Абхазії та Південної Осетії, становивши там своє керівництво. 30 березня 2022 року ватажок Південної Осетії заявив, що вони розробляють механізм для входження до складу Росії.

Натомість в Абхазії заявили, що навіть не розглядають такий варіант. І посилаються на так звану конституцію країни, де є вказано про "незалежність" держави та заборону на її зміну, якщо мова йде про "ліквідацію незалежності республіки".

Чимала російська діаспора проживає на території й інших країн, які свого часу були в складі Радянського союзу. Відтак вони там теж можуть організувати свої "референдуми" про приєднання території їх проживання до складу Росії. Така загроза, для прикладу, є в Казахстані.

В Україні запровадили візовий режим з Росією – деталі дивіться у відео