Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   БЛОГ Катерина Одарченко
   Політтехнолог SIC Group, президент Institute for democracy and development "PolitA".

   Закон про аліменти, або Як спрацювала жіноча адвокація

   4326
   Закон про аліменти в Україні / Christopher Leon Garibian Esq

   Адвокаційні кампанії – це ті кампанії, що збирають велику кількість людей навколо певної мети або цінності, й доводять їх від постановки питання до процесу його вирішення.

   Зараз тема захисту прав жінок актуальна у всьому світі. Найяскравішим прикладом можна назвати "Жіночій марш", що відбувся на початку 2017 року у Вашингтоні. Тоді, після інавгурації президента Дональда Трампа, сотні тисяч людей вийшли з акцією протесту. Свідком цього феномена я була особисто. На жаль, в Україні не так багато прикладів, коли були сформовані подібні рухи, тим більше, які б були капіталізовані, безпосередньо, у відповідне рішення уряду чи парламенту. Вище згадана акція була призвана показати, що ніхто, навіть президент, не має права дискримінувати жінок в сучасному американському суспільстві.

   Читайте також: Україна ухвалила "неправильний" закон про протидію домашньому насильству

   Але у світі існує багато інших прикладів адвокаційних рухів, коли піднімалась будь-яка тематика: від проблеми охорони здоров'я до зменшення податків. В процесі актуалізації поставленого питання головним є отримати віддачу від суспільства.

   Щодо проблематики саме прав людини і прав жінок зокрема – існують глобальні жіночі рухи, що мають чітко визначену мету мету і методи збору ресурсу задля досягнення поставлених цілей. Такі організації як UN Women, WEDO, Global Fund for Women та ціла низка інших, які мають великий вплив на глобальну політику, і провадять адвокаційні кампанії на міжнародному рівні.

   Цього разу й Україна опинилась у тренді – за ініціативою Мінюсту, активно проходить кампанія "Я МАЮ ПРАВО!", у рамках якої розглядається, окрім інших тем – адвокація прав жінок та дітей в Україні.

   Проводяться акції "Зупини насильство проти жінок та дівчат" та "Чужих дітей не буває". Кампанія отримала підтримку серед жіночих громадських організацій та відомих жінок, у тому числі – політиків. І це принесло результати, адже буквально на днях Верховна Рада ухвалила закон "Про посилення відповідальності неплатників аліментів". Відтепер батьки, що не сплачують аліменти протягом 6 місяців позбавляються права виїзду за кордон до ліквідації заборгованості, права не надавати згоду на виїзд дитини за кордон та права керувати автомобілем, використовувати зброю й полювати. Їм будуть призначатися 2 місяці суспільно корисних робіт, оплата за які піде на погашення боргу зі сплати аліментів. Буде ліквідовано будь-які сплати під час подачі заяв у цій сфері до суду.

   Можна сказати, що це приклад успішної адвокаційної кампанії, яка принесе користь суспільству. З точки зору наближення нашої країни до світової практики в цьому питанні – це гарний крок. Рівень захищеності жінок і дітей у країні є важливим маркером прогресивності суспільства. Відтепер, хоча б у рішенні цієї конкретної проблеми, ми встали в одному ряду з Великобританією, Німеччиною, Австрією, Францією, Швейцарією, Сполученими Штатами та Канадою. Звичайно, за умови, що закон буде виконуватися на практиці. Перелічені країни є одними з найуспішніших у розв'язанні проблеми стягнення аліментів.

   У світі є різноманітні види покарань для боржників, які відмовляються забезпечувати власних дітей. Наприклад, в Австрії, Франції та Швейцарії розірвання шлюбу можливе лише під час оформлення угоди про сплату аліментів, а в Італії без такої угоди не можна укласти новий шлюб. У США та Канаді у боржників забирають посвідчення водія, а в Британії взагалі можуть присудити домашній арешт. Злісних неплатників карають величезними штрафами (як у Швейцарії) або позбавленням волі на термін від місяця до пари років (як в Австрії). Відтепер і Україна не відставатиме в цьому керунку.

   Отож, ми побачили позитивну адвокацію – коли завдяки активним публічним діям стейкхолдерів через Раду був проведений не черговий закон, що вкотре захищає інтереси фінансово-промислових груп; а закон, що націлений на головних заказників – громадян України. Але не потрібно зупинятися на шляху – у Верховній Раді зареєстрований ціла низка законопроектів, наприклад, щодо захисту від домашнього насильства. Тому потрібно розширювати практику адвокації в Україні та залучати якомога більшу кількість людей у підтримці подібних суспільно-важливих тем.

   Читайте також: Закон про гендерну рівність в армії – рівність чи зрівнялівка?

   powered by lun.ua
   Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
   Коментарі
   Більше новин

   Читай новини навіть без інтернету

   Завантажити

   Читай новини навіть без інтернету

   Залиште відгук