Таку думку у коментарі сайту Телеканалу новин "24" висловила адвокат, керівник судової практики Pavlenko Legal Group Олена Перцова.
За її словами, українське законодавство містить достатню кількість юридичних механізмів для боротьби з тероризмом - доповнювати його необхідності немає.
Якщо ж розглядати цей законопроект поза юридичною площиною, то він має виключно популістський і політичний характер. Мабуть, депутати вважають, що визнання "ДНР" і "ЛНР" терористичними організаціями в Україні дозволить вважати їх такими і в інших країнах. Але, на жаль, міжнародні конвенції не дозволяють автоматично вважати організацію терористичною у всьому світі, якщо ця організація визнана такою лише на національному рівні,
— зазначила вона.
Більше того, за словами адвоката, поточна редакція законопроекту не тільки не принесе користі — норми, закладені у ній, несуть велику загрозу для будь-якої "неугодної" структури, яку можна визнати терористичною практично на рівному місці.
"Такий висновок можна зробити у зв'язку з тим, що запропонований законопроект грубо порушує презумпцію невинуватості та не передбачає права на оскарження рішення суду або Ради безпеки. Не виключено, що це може бути використано для переслідування незручних опонентів і здійснення тиску на бізнес-структури", — наголосила адвокат.
Читайте також: Право проти терору: що дасть Україні закон про визнання "ДНР" і "ЛНР" терорганізаціями
Нагадаємо, у вівторок, 27 січня, Верховна Рада прийняла в першому читанні поправки до низки законів України, що визначають порядок визнання організацій терористичними. За нього проголосувало 270 народних депутатів.