Тривалість полярного дня залежить від широти. Ближче до полюса він триває довше, а на самих полюсах може тривати й пів року. На Південному полюсі тривалість полярного дня становить аж 184 дні. Про це пише 24 Канал.

Дивіться також Сонце сяє 24 години на добу: яка країна світу майже ніколи не спить

Чому ніхто не живе в Антарктиді

Загалом полярний день на Південному полюсі триває з кінця вересня до кінця березня.

Офіційно Антарктида не належить жодній державі, там немає міст чи поселень. Однак там є науково-дослідні станції різних країн, на яких по кілька місяців живуть і працюють науковці.

Південний полюс – одне з найхолодніших і найсуворіших місць на планеті. Там значно нижча температура, ніж на Північному полюсі. Однак туди возять туристів.

До слова, на Антарктичному півострові є українська стація "Академік Вернадський". Вона розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 кілометрів від західного узбережжя Антарктичного півострова.

Цікавий факт. В Антарктиці теж є Київ. Це півострів овальної форми, переважно вкритий льодом. Він розташований у частині Антарктичного півострова.

Півострів Київ на острові Галіндез
Півострів Київ в Антарктиді / Національний антарктичний науковий центр

Чи є полярний день на "Академіку Вернадському"

Оскільки станція розташована північніше Полярного кола, то полярного дня там не спостерігається. Найдовший день на станції – 21 грудня, він триває 22 години 24 хвилини й 42 секунди. А замість ночі протягом 1,5 години там просто сутінки.

Цікаво. На станції "Академік Вернадський" працює найпівденніший у світі бар "Фарадей". Його відвідують науковці та туристи, які відвідали Південний полюс.

За традицією, жінкам у цьому барі наливають безкоштовно, проте в обмін за це вони повинні залишити елемент спідньої білизни.

За стійкою бару можна побачити колекцію цих предметів. Крім того, там зберігаються сувеніри та подарунки, які привезли туристи з усього світу.

Раніше ми розповідали, що саме в Антарктиді є одне з найсухіших місць на планеті.