main logo

Закрите небо

Вже 2 тижні російські окупанти обстрілюють українські міста з повітряної техніки. Через те, що НАТО не готове ініціювати закриття неба над Україною, страждають тисячі мирних жителів. В Україні закликають міжнародних партнерів гарантувати допомогу - це убезпечить громадян від нападів винищувачів ворога та від зруйнування їхніх домівок.

Закриття неба над Україною - що це означає

“Закрите небо” - це спеціальна система протиповітряної оборони від НАТО, яка задіює натовську ППО. Захист здійснюється за допомогою різних систем протиповітряної оборони.

Одна з найвідоміших частин “закритого повітряного простору” - це Active Layered Theater Ballistic Missile Defence. Ця система працює як “щит Європи” - континентальний захист від повітряної загрози.

Та НАТО не спішить - поки в країні гинуть сотні невинних людей, Північноатлантичний альянс не планує активовувати закрите небо.

Чому досі немає закритого неба

У НАТО повідомили, що альянс не готовий закривати небо над Україною - члени організації побоюються, що це стане причиною військового конфлікту Росії та НАТО, ба навіть Третьої світової війни.

Президент Володимир Зеленський неодноразово звертався до представників НАТО під час своїх брифінгів з проханням гарантувати закрите небо в Україні. За 14 днів війни від обстрілів загинули понад 50 дітей, а кількість жертв серед дорослих цивільних вже рахується тисячами. Президент щоразу закликає країни-члени НАТО не гратися в пацифістів.

До прохань доєдналася і Олена Зеленська - Перша леді України закликала Захід нарешті зняти білі рукавички та закрити небо над Україною.

До закликів НАТО щодо закриття повітряного простору звернулися:

  • Українські дипломати та політики;

  • Українські мешканці міст, які організували мітинги;

  • Закордонні жителі, які підтримують боротьбу України проти окупантів.