Нещодавно Москва оголосила про нову верхню межу німецьких дипломатів у Росії, яка становить 350 осіб. Через це припинили роботу генеральні консульства Німеччини у Калінінграді, Єкатеринбургу та Новосибірську. В Німеччині пообіцяли вжити заходів у відповідь.
Читайте також Українське небо стає все більш захищеним: посол у Німеччині анонсував нові поставки ППО IRIS-T
Що відомо про закриття російських консульств
Після обмеження кількості німецьких дипломатів у Росії там залишилися всього одне генконсульство Німеччини – у Санкт-Петербурзі та посольство у Москві.
Та до дипломатів Кремль зарахував не тільки працівників консульств, а і співробітників Інституту Гете та німецьких шкіл у Росії, а також місцевий персонал. Це рішення у федеральному міністерстві закордонних справ назвали невиправданим та "ескалаційним".
Тож як контрзахід у Німеччині ухвалили рішення про закриття чотирьох з п'яти генконсульств країни-окупанта – тепер у Німеччині залишиться тільки посольство Росії та одне консульство у Бонні, Франкфурті, Гамбургу, Лейпцигу або Мюнхені.
Ми були змушені зважитися на цей крок, навіть якщо ми вважаємо його невиправданим. Крім того, однак, російська сторона ввела верхню межу в 350 осіб,
– відреагувала міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.
Нагадаємо, що в квітні між Німеччиною та Росією вже трапився один дипломатичний скандал: Анналена Бербок вислала з Німеччини кількох російських шпигунів. Натомість Росія припинила роботу такої ж кількості німецьких дипломатів у Москві.
В які дипломатичні скандали втрапляла Росія: останні новини
- Нещодавно фінське видання оприлюднило розслідування про російських дипломатів – понад 40 з них виявилися шпигунами, що працювали в усій північній Європі. Зокрема, кількох виявили у Фінляндії та Швеції.
- Польща повернула під контроль мерії Варшави російську школу біля консульства країни-окупанта. В Росії це викликало істерику і обурення – адже там навчалися діти російських дипломатів.
- В березні з замку у Нідерландах вигнали російського консула Константіна ван Флотена. Серед причин згадали і підтримку країни-агресорки та Путіна. Раніше ван Флотен цинічно заявляв, що війна в Україні – це "миротворча місія".