Напад на Садикова стався 18 червня у Шевченківському районі Києва. Так, невідомий намагався застрелити казахського опозиціонера у голову. Дружина Садикова переконана, що нападник був професійним найманим вбивцею.

До теми Садиков – у важкому стані: прокуратура розслідує замах на умисне вбивство громадянина Казахстану

Токаєв прокоментував напад на Садикова

Майже через добу після нападу президент Казахстану відреагував на напад на опозиціонера Садикова. Він заявив, що казахстанські офіційні органи готові долучитися до розслідування, а також наголосив, що усі розбіжності в суспільстві варто вирішувати в правовому колі.

Усі колізії, розбіжності у нашому суспільстві слід вирішувати виключно у правовому полі, на основі чинного законодавства, відповідно до основних міжнародних норм. Саме з цього погляду необхідно розглядати злочин, що відбувся вчора у Києві, щодо громадянина Казахстану Айдоса Садикова,
– заявив Токавєв.

Президент Казахстану також додав, що доручив направити офіційні запити до українських правоохоронних органів, а також посольства щодо нападу на Садикова.

Варто зауважити, що Садиков, якого намагалися вбити, відомий казахський журналіст-опозиціонер. Він відкрито критикував владу Казахстану, а самого Токаєва називав "маріонеткою російського впливу". Саме тому дружина Садикова вважає, що до замаху на вбивство може бути причетний чинний президент Казахстану.

Окрім того, у жовтні 2023 року Садикова оголосили в розшук у Казахстані. Так, опозиціонера звинувачували у "розпалюванні соціальної, національної, родової, станової чи релігійної ворожнечі".