Інвестиційний банкір Сергій Фурса підтвердив 24 Каналу, що відповідне рішення Європейського Союзу фактично є. Однак воно нескінченно далеко від нашого бажання прийти до конфіскації заморожених російських активів.
До теми Захід все ще шукає спосіб передати Україні заморожені російські активи
Може призвести до неконтрольованих ризиків
Він зазначив, що конфіскація навряд чи відбудеться у найближчому майбутньому. Наразі реалізується сценарій щодо відсотків з російських коштів, які лежать на рахунках в банках або будуть вкладатися облігації Німеччини, Франції та інших європейських країн. Відсотки, які будуть отримуватись по цих грошах, спрямовуватимуться Україні.
Водночас в ЄС побоюються конфісковувати активи Росії, адже Європейський центральний банк (ЄЦБ) наголошує на тому, що це може призвести до неконтрольованих ризиків.
Цю логіку важко пояснити, тому що ЄЦБ вважає, що замороження – це не такий ризик як конфіскація. Хоча для их, чиї кошти заморожені, це не принципово: якщо вони заморожені, то ви вже їх фактично втратили. Тому боятися значного відтоку коштів з Європейського Союзу в інші юрисдикції навряд чи варто. Однак ЄС наразі слідує цим рекомендаціям ЄЦБ,
– пояснив інвестиційний банкір.
Також існує ще один аргумент. Німеччина побоюється, якщо з'явиться такий прецедент, то Польща буде вимагати від неї репарації за Другу світову війну. Тому Берлін не хоче створювати такий прецедент.
"В разі, якщо допомогу від США ми не отримаємо, то ці кошти будуть спрямовані на розв'язання питання дефіциту бюджету України", – зазначив Сергій Фурса.
Більше про заморожені на Заході російські активи
- За інформацією видання Bloomberg, загальна сума заморожених російських активів становить 300 мільярдів євро. Значна частина цих коштів зберігається в Євросоюзі.
- Постійні представники країн ЄС 29 січня провели зустріч щодо розв'язання питання з використання доходів від російських заморожених активів на користь України.
- Учасники зустрічі погодили створення окремого рахунку, на який будуть перераховуватися відсотки від оподаткованих прибутків заморожених російських активів.
- Далі очікується на реалізацію наступного кроку – це фактичний переказ готівки на рахунки.
- Також за словами високого представника ЄС Жозепа Борреля, будуть розглянути всі варіанти щодо використання російських активів з урахуванням норм міжнародного права.
- Водночас Уряд України запропонував спрямувати заморожені активи Росії на відновлення нашої держави. Про це також наголосив Володимир Зеленський, який вважає, що Росія завдала збитків нашій країні на 700 мільярдів євро. Він впевнений, що 300 мільярдів євро (російських активів – 24 Канал) насамперед потрібно спрямувати на відновлення того, що окупанти зруйнували.