24 канал дізнався, про що говорили судді КСУ та які рішення ухвалили.

….

Які питання були на порядку денному:

  • КСУ просили розтлумачити, що означають слова про "гідні умови життя людини, які має забезпечувати Верховна Рада", які вписані в преамбулу Конституції України.
  • Суд мав перевірити на відповідність Конституції закон про систему гарантування вкладів фізичних осіб,
  • Конституційний Суд повинен розглянути можливість провадження у питанні щодо відповідності Конституції окремих положень Кримінально-процесуального кодексу.

Що відом про мовний закон?

Закон ухвалили 25 квітня 2019 року Верховною Радою. У липні 2019 року норми законопроєкту набули чинності. Закон передбачає обов'язкове використання української мови на публічному рівні. Також українська мова повинна використовуватися: у державній та комунальній сфері, а також у транспорті, закладах громадського харчування, на підписах і маркуванні товарів і послуг, медицині та освіті, у театральних виставах і дубляжі кіно, на телебаченні, в інтернеті й друкованих ЗМІ.

Дія закону про українську мову в жодному разі не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

У чому полягають претензії до закону про мову:

  • Нардепи, більшість з яких є представниками "Опозиційної платформи – За життя", вважають, що закон порушує конституційні права громадян. Зокрема: на право використання рідної мови, право на розвиток мовної самобутності всіх корінних народів і нацменшин України.
  • Закон начебто ухвалювали з порушенням процедури.

Вимоги закону про державну українську мову
Вимоги закону про державну українську мову / Інфографіка 24 каналу