Про "Мінськ як транспортний хаб"

Білоруська журналістка Тетяна Калиновська в ефірі 24 каналу зазначила, що регулярних рейсів у країні дуже мало, тому це майже неможливо.

Зверніть увагу У Білорусі затримали 33 бійці іноземного військового формування: це бойовики "Вагнера"

Смішно думати, що білоруська авіакомпанія запускає регулярні рейси для передислокації в ті країни. Ніхто не буде цим займатись. Ніхто не зацікавлений у тому, щоб тут був хаб. Це не та ситуація, де можна безконтрольно таке здійснювати,
– переконана Калиновська.

Вона також додала, що Лукашенко міг знати про цю ситуацію наперед, оскільки побудував свою передвиборчу кампанію на візитах у військові частини і напередодні повідомляв, що "можуть бути такі групи".

Я підозрюю, що білоруська влада очікувала на візити вагнерівців та інших мілітарних груп,
– вважає білоруська журналістка.

Що відомо про затримання бойовиків "Вагнера" у Білорусі


У Білорусі затримали 33 бойовиків-членів приватної військової компанії "Вагнер". 32 із них затримали під Мінськом уночі в одному із санаторіїв. Ще одного чоловіка затримали на півдні країни. Вони нібито мали дестабілізувати ситуацію в країні напередодні виборів президента.

Серед них є зрадники України, які воювали на Донбасі за Росію. Дані деяких бойовиків внесено в українську базу "Миротворець". Білоруські силовики вважають, що на території країни ще можуть бути близько 200 найманців.

Також вона додала, що напередодні всіх кандидатів у президенти Білорусі терміново збирали у ЦВК. Вже потім стало відомо, що їх хотіли попередити про можливі провокації на мітингах, які могли влаштувати затримані вагнерівці. Вона повідомила, що одна з кандидаток збирає великі мітинги, де теоретично можуть статися провокації. Тому ці вагнерівці й приїхали.

Держсекретар Ради безпеки Білорусі Андрій Равков попередив про заходи безпеки, які будуть додатково застосовувати для охорони цих мітингів,
– зазначила Калиновська.

Що каже Росія?

Вона наголосила, що зі сторони Росії вже є звинувачення про те, що ці люди їхали через Білорусь транзитом. Начебто вони мали квитки в Туреччину та Сирію. Ще кажуть, що це постійна база для передислокації російський вагнерівців та інших силових структур. Але це все неправда, переконана журналістка. У Росії є досить своїх військових баз для і Білорусь для цього ніколи не використовували.

"Станом на сьогодні, надавати такі можливості російським структурам для Білорусі немає сенсу, оскільки у країни з Україною хороші відносини і їх ніхто не хотів би погіршувати", – підсумувала Калиновська.