За останні 7 років було реалізовано багато ініціатив, які пов'язані з Кримом, зокрема – резолюцію щодо територіальної цілісності, яка наразі є фундаментом політики невизнання, а також резолюцію з прав людини. Про це розповіла перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

До теми Якби Україна була в НАТО, цього б не сталося, – Столтенберг про окупацію Криму Росією

"Наше головне завдання це деокупація (Криму – 24 канал)", – повідомила перша заступниця очільника МЗС. Водночас Еміне Джапарова зауважила, що необхідно розуміти, що 7 років ситуація в Криму не змінюється, вона погіршується.

Серед найзагрозливіших тенденцій – заміщення населення, коли штучно замінюють населення і створюють такі умови, що громадян України фактично вичавлюють з Криму, а сотнями тисяч завозять росіян – це змінює етнічний склад, що теж є військовим злочином,
– сказала заступниця очільника МЗС.

Також Джапарова наголосила, що мілітаризація Криму стосується не лише безпеки України, це – про безпеку набагато ширшого кола країн Чорноморського басейну і країн Середземномор'я.

"Крим є плацдармом для проєкції російської агресії, зокрема на регіон Близького Сходу і регіон Середземномор'я. Власне, це наш аргумент, що ми маємо діяти і маємо створювати нові ініціативи. "Кримська платформ" – це і є фактично нове дихання в тому, що за 7 років не змінюється", – пояснила перша заступниця Дмитра Кулеби.

Що передбачає стратегія "Кримської платформи"

У стратегії руху "Кримської платформи", за словами Еміне Джапарової, є 3 позиції:

  • власне стратегія;
  • консолідація;
  • сінергія.

Також вона повідомила, що Рада національної безпеки та оборони незабаром опублікує стратегію деокупації Криму на виконання указу президента України, який він підписав в День спротиву окупації Криму та Севастополя.

"Це дуже важливий день, який змінив хід окупації, день, коли ми мали відчуття перемоги, що ми захистили територіальну цілісність України. Тоді депутати-сепаратисти готувались голосувати за такі рішення, які фактично були "червонокилимковими" для Росії", – розповіла Джапарова.

Вона зазначила, що тоді це голосування не відбулось і люди розійшлися з відчуттям перемоги. Зрештою Росія була змушена 27 лютого силою захопити адміністративні будинки, додала перша заступниця очільника МЗС.

Еміне Джапарова про ніціативу "Кримська платформа": дивіться відео 24 каналу

Еміне Джапарова наголосила, що "Кримська платформа" – це важлива нова ініціативна і закликала стати її частиною.

"Історія та тема Криму має бути поза політичною кон'юнктурою – це наш національний інтерес, навколо якого мають згуртуватись представники всієї політичної системи під різними політичними прапорами", – підсумувала Джапарова.