Уся складність полягала в тому, що свій проект треба було розмістити поряд з класичними творами мистецтва у музеї, а домовитись з музейниками, як виявилось, не так вже й просто. Переможцем зрештою став проект "Нова історія", який керівництво Харківського художнього музею викинуло зі стін будівлі. Адже, замість заявленого у проекті слайд-шоу на стіні, куратори створили інсталяцію на підлозі, розкидавши в коридорі одяг.
Людмила Березницька (президент Фонду розвитку сучасного мистецтва): “Художники використовували відомі твори, що зберігаються в Харківському національному музеї, і спробували провести паралель з тими ж сюжетами на ту ж тему, але зроблених у наш час, в сучасний час. Директору все це здалося дуже провокаційним, неетичним”.
Після цього проекту музейники стали відкритішими для часто незрозумілого сучасного мистецтва, вважають організатори конкурсу. Підбивши підсумки своєї роботи, Фонд оголосив, що сучасне мистецтво не може існувати без меценатської підтримки, а знайти гроші у кризові часи дуже важко. Тож тепер усі мистецькі проекти Фонду будуть скромнішими, звідси й новий формат роботи, девіз якого - скромно та бідно.
2 хв
Завершився конкурс на кращий сучасний мистецький проект
Скромно і бідно. Організатори конкурсу молодих кураторів "Мистецтво A PRIORI: актуальні історії" підбили підсумки більш ніж півторарічної роботи. Відібрали 6 кращих сучасних мистецьких проектів, які виставлялись не де-небудь, а в академічних музеях Києва, Севастополя, Харкова та Одеси.