Президент Володимир Зеленський подякував канцлеру Німеччини Олафу Шольцу за допомогу та підтримку України у боротьбі з агресором.
Читайте також Шольц – головний бар'єр на шляху постачання танків Leopard до України: що на нього вплине
"Дякую вам за "цайтенвенде""
У своєму твітері глава держави опублікував текст з подякою. Зеленський наголосив на німецькій політиці "цайтенвенде" (тобто "переломний момент", "зміна епохи"), у рамках якої підтримка України значно збільшилася.
Зброя, прихисток для понад мільйона українців, україноцентричне головування у G7, фінансова й технічна допомога, статус кандидата на вступ до ЄС. Дякую вам за "цайтенвенде", пане канцлер! У 2023 році ми маємо завершити її нашою спільною перемогою,
– написав Зеленський.
Військова допомога Німеччини
Понад чверть зброї та військового спорядження Німеччина з початку 2022 року відправила в Україну. Загальна вартість озброєння для нашої держави становить 2,24 мільярда євро.
За цей час Німеччина безкоштовно допомогла Україні таким озброєнням:
- 30 зенітними танками Gepard,
- 14 артустановками Panzerhaubitzen 2000,
- 5 РСЗВ,
- системою ППО Iris-T.
Окрім цього, Німеччина також продала багато зброї Нідерландам (1,83 мільярда євро), США (близько 864 мільйони євро), Британії (453 мільйони євро) та Угорщині (249 мільйона євро).
Бундестаг розкритикував Шольца за позицію щодо передачі танків Україні
- Голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман розкритикувала Олафа Шольца через позицію щодо передачі танків Україні. Вона наголосила, що відмова влади Німеччини передавати Україні танки є дуже великою помилкою.
- Голову оборонного комітету Бундестагу зазначила, що передача танків зараз була б важливим доповненням до відкидання російських позицій.
- На її думку, у цій ситуації спрацював російський наратив, який заважає "деяким у Канцелярії" надати Україні необхідні танки.
- Вона акцентувала, що радники Шольца неухильно пропонують канцлеру блокувати передачу бойових танків та бронетранспортерів в Україні.
- Наприкінці Штрак-Циммерман додала, канцлер Німеччини несе за це відповідальність. Вона ж вважає це рішення помилкою.