Неможливо уявити, скільки вже життів врятували працівники екстреної меддопомоги. Про це Зеленський розповів під час свого вечірнього звернення, повідомляє 24 канал.

Цікаво Зброя, санкції, конфіскація російських активів: Зеленський звернувся до студентів Стенфорда

Президент привітав працівників швидкої з професійним святом

Зеленський розпочав звернення зі слів вдячності усім, хто працює в екстреній медичній допомозі, адже 27 травня вони відзначають своє професійне свято.

Це люди дійсно незламні, дійсно сміливі, дійсно віддані добрій справі. Навіть порахувати неможливо, скільки життів врятовано працівниками "екстренки". Якими б не були умови, яким би не був час, вони завжди виконують свою роботу,
– додав президент.

Глава держави зауважив, що він вдячний кожному і кожній за по-справжньому швидку допомогу та самовіддану роботу. Він подякував медикам за працю і в час пандемії коронавірусу, і в час повномасштабної війни, адже зараз навіть у районах, де ведуть бойові дії, українці мають доступ до швидкої.

"Вдячний за справжній героїзм, який проявляється всюди, – проявляють і фельдшери, і водії, всі", – зазначив Зеленський.

Президент додав, що ця війна, на жаль, забрала і життя тих, хто робив все, щоб врятувати інших.

"Вічна їм пам'ять! Сьогодні представники нашої держави – прем'єр-міністр і міністр охорони здоров'я – вручили нагороди працівникам екстреної медичної допомоги. І це той мінімум, який держава може зробити, щоб відзначити те, що вони роблять", – наголосив глава держави.

Він зауважив, що обов'язково буде і максимум. До війни з Росією український уряд робив усе, щоб підняти забезпечення "екстренки" та її працівників на достойний рівень. Президент підсумував, що цю політику неодмінно продовжать, коли вдасться досягнути миру для нашої держави.

Зеленський нагородив працівників швидкої допомоги

Президент 27 травня підписав указ про відзначення державними нагородами працівників екстреної медичної допомоги. За вагомий особистий внесок у надання меддопомоги в умовах воєнного стану, мужність та самовідданість, виявлені у порятунку життів українців, та сумлінне виконання професійного обов'язку фельдшерів, лікарів та водіїв нагородили:

  • орденами "За мужність" III ступеня та "За заслуги" III ступеня;
  • медалями "За врятоване життя".

Також низці працівників швидкої надали почесні звання Заслуженого лікаря та Заслуженого працівника охорони здоров'я України.

Дивіться вечірнє звернення Володимира Зеленського: