Зустрічі з партнерами проводили не лише президент, а й перша леді Олена Зеленська, премʼєр-міністр Денис Шмигаль та міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Зокрема, відбулися переговори з премʼєр-міністром Іраку – новим важливим партнером України.
Варте уваги За нами не тільки правда, а й сила, – Зеленський наголосив на впевненості у перемозі України
Зміцнення позиції України у світі
Окрім Іраку велися перемовини й з низкою інших держав-партнерів. Так, Володимир Зеленський виокремив й перемовини з премʼєр-міністром Японії, з яким обговорили українські пріоритети. Ця держава незабаром головуватиме в "Групі семи" і в Раді Безпеки ООН.
Що таке "Група семи"
Це міжнародний клуб урядів семи високорозвинених країн світу – США, Японії, Німеччини, Британії, Франції, Італії та Канади. На зустрічах лідери цих країн обговорюють спільні економічні проблеми та намагаються узгоджувати економічну політику. Крім них у зустрічах бере участь Євросоюз, проте без права голосувати за проведення щорічних зборів.
Джерело: Вікіпедія
Загалом Дмитро Кулеба провів понад 30 зустрічей, переважно з представниками країн, які не є нашими традиційними партнерами. Так, ведеться робота для зміцнення позиції України у відносинах з Африкою, Азією та Латинською Америкою.
Зазначимо, що важливі зустрічі відбувалися не лише в США. Так, в Ізюмі 23 вересня зібралися посол ЄС та представники майже двадцяти дипломатичних місій:
- держав Балтії та сходу Європи,
- Німеччини,
- Франції,
- Іспанії,
- Словенії,
- Хорватії,
- Данії,
- Швеції,
- Швейцарії,
- Туреччини.
Вони на власні очі побачили наслідки неспровокованої війни росії проти України.
Напевно, це найбільш змістовна й позитивна участь України в Генасамблеї ООН за всі роки нашої незалежності. Світ не тільки говорить про Україну, а й усвідомив те, що, допомагаючи Україні, допомагає розв’язувати й нагальні глобальні проблеми та кризи. Ми пропонуємо шлях, щоб зробити світ стабільнішим і безпечнішим. Це почуто світом,
– підкреслив президент України.
Важливі перемовини за тиждень
За цей тиждень представники України змогли взяти участь в десятках перемовин. Так, Олена Зеленська провела майже 20 зустрічей. Зокрема, вона зустрілась у Нью-Йорку з:
- новим премʼєр-міністром Великої Британії Ліз Трасс;
- першою леді Франції Бріжит Макрон;
- разом премʼєром Денисом Шмигалем зустрілася з Генсеком ООН Антоніу Гутеррішем.
Також вона взяла участь у форумі "Жінки в конфліктах", де представила спеціальний благодійний фонд. Його ціль – акумулювати ще більше підтримки для українців у гуманітарного напрямку.
Створюємо всю необхідну інституційну основу, щоб кожен у світі міг допомагати нам так, як це максимально ефективно, швидко та надійно,
– підкреслив президент.
Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся з керівниками Міжнародного валютного фонду, Світового банку, інших фінансових та інвестиційних мейджорів світу. На зустрічах він підіймав питання ситуації на ЗАЕС, розширення оборонної, фінансової та санкційної підтримки, підтримки в підготовці України до зими та у відбудові. Як зазначив Володимир Зеленський, під час кожної зустрічі був наголос на тому, що російський терор має отримати чітку глобальну відповідь.
Окрім того, відбулися:
- саміт під егідою "Форбс", де зібралися найбільші бізнесмени світу, які займаються благодійністю;
- відеоконференція з представниками BlackRock і Goldman Sachs – вагомими світовими гравцями;
- глобальна ініціатива Клінтонів.
Кожен такий захід додає Україні уваги, конкретних проєктів і вигід, посилює нашу стійкість та наближає перемогу.
Я вдячний усім лідерам держав, усім політикам, громадським діячам, культурним і бізнесовим лідерам, які висловили нам свою підтримку на Генасамблеї та всіх заходах в Америці цього тижня,
– підкреслив Володимир Зеленський.
Звернення Володимира Зеленського 23 вересня: дивіться відео