Український лідер зауважив, що 21 червня був майже марафон телефонних переговорів, повідомляє 24 канал. Активно збільшують коло тих, хто "за" кандидатство для України, й додають впевненості, що рішення у п'ятницю, 24 червня, буде позитивним.

Зауважте У МЗС Франції підтвердили, що ЄС досягнув консенсусу щодо кандидатського статусу України

Був день дуже активної зовнішньополітичної роботи – майже марафон телефонних переговорів. Збільшуємо коло тих, хто за кандидатство для України та додаємо впевненості, що рішення Європейської ради буде позитивним,
– мовиться у повідомленні.

Зеленський розповів про останні контакти

  • Президент розповів, що провів розмову з Едуардом Геґером – прем'єр-міністром Словаччини. Зеленський та Геґер скоординували позиції напередодні засідання Євроради.
  • Український лідер подякував Ґітанасу Науседі – президенту Литви – за рішення саміту Тримор'я надати Україні статус партнерки-учасниці. Окрім того, президенти двох країн скоординували свої майбутні кроки.
  • Зеленський заявив, що у нього була плідна розмова з Віктором Орбаном – прем'єр-міністром Угорщини. Президент запросив Орбана відвідати Київ та подякував йому за підтримку суверенітету України.
  • Також український лідер поговорив з Антоніу Коштою – прем'єр-міністром Португалії. Під час розмови домовилися залучити португальський досвід у зближенні України з ЄС.
  • Окрім того, Зеленський подякував Данії за підтримку зброєю. Український лідер відзначив виступ Метте Фредеріксен – прем'єр-міністерки – перед Верховною Радою.
  • Під час розмови з Педро Санчесом – прем'єр-міністром Іспанії – Зеленський відзначив, що взаємодія Іспанії та України посилить обидві країни, а також – весь ЄС.
  • Також Зеленський запросив відвідати Україну Мікхола Мартіна – прем'єр-міністра Ірландії. Український лідер заявив, що держава активно підтримує євроінтеграцію України.
  • Український лідер подякував Андрею Пленковичу – прем'єр-міністру Хорватії – за підтримку України. Зеленський наголосив: країни можуть розширити співпрацю.
  • Президент наголосив, що був радий бачити у Києві великого друга України Ксав'є Бетеля – прем'єра Люксембургу. Зеленський зауважив, що країна виділила на допомогу України 15% оборонного бюджету. Відразу відчувається велич та шляхетність держави.

Президент прокоментував ратифікацію Стамбульської конвенції

Український лідер додав, що 22 червня буде таким же насиченим. Зеленський пообіцяв, що зробить усе, аби історичне рішення ЄС ухвалили. Бо для України це – важливо.

Зеленський зауважив, що підписав закон про ратифікацію Стамбульської конвенції. Український лідер додав, що наш принцип – захист всіх людей від насильства та дискримінації.

"В усіх переговорах незмінно наголошую: сьомий пакет санкцій Європейського Союзу потрібен якнайшвидше. Росія має відчувати постійне посилення тиску за війну", – заявив президент.

Український лідер додав, що чергові російські погрози Литві та чергова хвиля енергетичного тиску – це аргументи, аби погодити сьомий пакет санкцій.

Зеленський про ситуацію на передовій

Український лідер зауважив, що ситуація на передовій – без суттєвих змін. Українська армія посилює захист на Луганщині. Там – найжорсткіше. Окупанти дуже серйозно тиснуть.

Також загарбники тиснуть на Донецькому напрямку та на Харківщині. Росіяни нічого не досягнуть. Однак вони – глухі до будь-якої раціональності. Окупанти просто руйнують та вбивають.

На Півдні ЗСУ захищають Миколаївщину та Запоріжжя, а також – поступово звільняють Херсонщину.

Зеленський заявив, що за поданням від Головнокомандувача ЗСУ нагородив 210 учасників бойових дій, з них 3 – посмертно. За поданням від очільника МВС президент нагородив:

  • 255 бійців Нацгвардії, з них 41 – посмертно;
  • 41 прикордонника, з них 12 – посмертно;
  • 45 поліцейських.

Звернення Зеленського за 21 червня: дивіться відео