Андрій Єрмак допустив, що, коли буде готовий спільний з країнами-партнерами план-документ української "Формули миру", то його можуть презентувати представникам Росії.
Дивіться також Україна має ракету, яка вразила ціль на 700 кілометрів, – Камишін про удари глибині Росії
Участь Росії в зустрічах щодо формули миру
Глава Офісу Президента Андрій Єрмак допустив участь Росії у глобальному саміті миру, однак не в першому.
За словами керівника ОП, після першого саміту миру країни-учасники спільно розроблять план відновлення миру в Україні, і вже на другу таку зустріч можуть запросити Росію.
На другому саміті, коли цей план буде створено, разом, без посередників, відкрито, за участі всіх цих країн, які продуть з нами цей шлях, може бути така ситуація, що ми запросимо представників Росії, де їм буде представлений цей план. На той випадок, якщо той, хто на той час буде представляти країну-агресора, захоче припинити війну та повернутися до справедливого миру,
– зазначив Єрмак.
Очільник Офісу Президента додав, що те, що керівництво України розуміє під справедливим миром, викладено в українській "Формулі миру".
Нагадаємо, що "формула миру" передбачає 10 пунктів:
- Радіаційна та ядерна безпека;
- Продовольча безпека;
- Енергетична безпека;
- Звільнення всіх полонених і депортованих (в тому числі викрадених українських дітей);
- Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку;
- Виведення російських військ і припинення бойових дій;
- Повернення справедливості;
- Протидія екоциду;
- Недопущення ескалації;
- Фіксація закінчення війни.
"Формула миру": яка думка Вадима Пристайко
- 11 жовтня 2022 року Володимир Зеленський озвучив лідерам країн G7 Формулу миру для подолання російської загрози. Вона, зокрема, передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії.
- Ексміністр закордонних справ України Вадим Пристайко розповів 24 Каналу, у що може перетворитись Формула миру.
- Вадим Пристайко зазначив, що "коли ми говоримо з великою кількістю країн, треба розуміти, що в результаті ми будемо вимушені погодитися на таке положення цього документа, яке задовольнить всіх. Приміром, 60%. Я боюся, що його гострі кути, які ми мали спеціально закласти у фундамент цієї безпеки, будуть "розмиті" необхідністю всіх задовольнити коментарем".