Що ж таке фінансова піраміда? Це певна спільнота, учасники якої, вкладники, отримують дохід за рахунок надходжень від нових її членів. Придумали таку схему ще на початку 20 століття в США. А в 90-х вона розквітла на руїнах Радянського Союзу.

Читайте також: Згадати Все. Базарна естетика дев’яностих

"Це ознака, з одного боку, безвладдя, руйнації чогось стабільного. Але і бажання людей щось усе-таки знайти, якось себе врятувати", – вважає актор та режисер Сергій Файфура.

Вчорашні радянські громадяни гадки не мали, як працює ринкова економіка. Шалені відсотки, які обіцяли компанії з привабливими назвами, манили людей, охочих до легких грошей.

З'явилися безліч справжніх пірамід, які висмоктували пилососом гроші у населення. Вони дійсно обіцяли якісь тисячі відсотків. І в цю гру багато хто хотів пограти,
– сказав бізнесмен Семен Юфа.

А для багатьох, як тоді здавалось, гра була вартою свічок. Ну посудіть самі: ходити на роботу не треба, думати не треба, принеси свої грошенята, а розумні дядьки зроблять все за тебе. Але шанс отримати гроші мали лише ті, хто першими вклалися в піраміду.

Що забезпечило розквіт фінансових пірамід в 90-х – дивіться у програмі.